Stefanos Tsitsipas 8-4-re javította az Alexander Zverev elleni mérlegét, miután szetthátrányból fordítva 4:6, 6:3, 6:3-ra legyőzte a világranglista 3. helyezettjét, és bejutott a római tenisztorna döntőjébe.
Zverev a múlt héten - szintén három szettben - ejtette ki Tsitsipast a Madrid Openen, és ahogy akkor is, most is kőkemény csatára lehetett számítani.
Tsitsipasnak az ötszörös római bajnok Novak Djokovic vagy a norvég Casper Ruud lesz az ellenfele a vasárnapi döntőben. A másik elődöntőt 19:30-tól közvetítjük élőben az Eurosport 2-n és az erusoport.hu-n.
Roland Garros
Nadal a nagybátyjával, Djokovic egy specialistával meccsel a negyedik fordulóban
8 ÓRÁJA
Az elődöntő első és második játszmában egy-egy brék döntött, a döntő szettben aztán a görög 2:2-nél ismét elvette német riválisa szervajátékát, majd 5:3-as előnyénél a harmadik brékjével lezárta a 2 óra 29 perces küzdelmet.
Tsitsipas és Zverev 12. alkalommal mérkőzött meg egymással, előbbi 8-4-re vezet. Idén már a harmadik rangos salakpályás torna elődöntőjében mérhették össze tudásukat, Rómához hasonlóan Monte-Carlóban is Tsitsipas nyert, Madridban viszont Zverev volt jobb.

Roland-Garros
Kiderül, mennyire kell komolyan venni Medvedevet és Tsitsipast, Świątek tovább menetelhet
21 ÓRÁJA
Meccs közben lett pánikrohama a 2018-as Garros-bajnoknak, egy győztes szett után teljesen összetört