Stollár két meccslabdát hárítva negyeddöntős a budapesti tornán

Eurosport Magyarország

Publikálva 19/07/2023 - 22:42 GMT+2

Stollár Fanny két meccslabdát hárítva negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár (86 millió forint) összdíjazású, budapesti salakpályás női tenisztornán.

Stollár Fanny (Fotó: Hungarian Tennis)

Fotó: Other Agency

A találkozó esélyese az ötödik helyen kiemelt német ellenfél, Tatjana Maria volt (67. a világranglistán), aki közel 400 hellyel előzi meg Stollárt (440.) a WTA-rangsorban.
Az első szettet ennek ellenére a hazai teniszező nyerte, de Maria a második játszmában 45 perces küzdelemben egyenlített.
A döntő felvonásban Stollár 2:1-nél és 6:5-nél is brékhátrányban volt, de végül kiharcolta a rövidítést, amelyben 4-6-nál két meccslabdát hárított, majd sorozatban megnyert négy ponttal fordított és 2 óra 20 perc alatt győzött.
A 24 éves magyarra a nyolc között Tóth Amarissa vagy az ukrán Katerina Baindl vár. Stollár legutóbb 2018-ban Taskentben játszott WTA-tornán negyeddöntőt.
Eredmény:
egyes, nyolcaddöntő:
Stollár Fanny-Tatjana Maria (német, 5.) 6:3, 2:6, 7:6 (8-6)
korábban:
páros, nyolcaddöntő:
Miriam Kolodziejova, Jesika Maleckova (cseh)-Nagy Adrienn, Tóth Amarissa 6:4, 7:5