Djokovic megizzadt, de negyeddöntős Adelaide-ben, Fucsovics elődöntős Canberrában

Frissítve 05/01/2023 - 13:35 GMT+1

Az első helyen kiemelt Novak Djokovic két szoros szettben nyert a francia Quentin Halys ellen, ezzel bejutott a negyeddöntőbe az adelaide-i keménypályás tenisztornán. Számunkra pedig örömhír, hogy Fucsovics Márton továbbjutott a maga versenyén, méghozzá az elődöntőbe a canberrai challenger-tenisztornán.

A Djokovic - Halys mérkőzés összefoglalója

A korábbi világelső az első szettben 2:5-ről küzdötte vissza magát a világranglista 64. helyezettje ellen.
A szerb sztár, aki egyesben sorozatban 31. győzelmét aratta Ausztráliában, a január 16-án kezdődő Australian Openre készül, amelyen tizedik sikerére hajt. Tavaly nem védhette meg a címét Melbourne-ben, mivel nem volt beoltva a koronavírus ellen, ezért kiutasították az országból.
A 35 éves Djokovic következő adelaide-i ellenfele a hetedikként rangsorolt kanadai Denis Shapovalov lesz, akit eddigi mind a hét összecsapásukon legyőzött.

Fucsovics elődöntős Canberrában

A világranglista 87. helyezettje csütörtökön a legjobb nyolc között 2 óra 19 perces mérkőzésen, 3:6, 6:4, 7:5-re múlta felül az ATP-rangsorban 334. ausztrál Marc Polmanst.
Az első helyen kiemelt magyar játékos a 162 480 dollár (60,7 millió forint) összdíjazású torna fináléjáért a japán Yosuke Watanukival (145.) mérkőzik majd meg.