Az áprilisban Európa-bajnok Salim Omar szombaton 26-13-ra kikapott a tekvondósok 58 kilogrammos kategóriájának nyolcaddöntőjében a tokiói olimpián, de vigaszágra került, mivel legyőzője a fináléba menetelt.

A tokiói játékok egyetlen magyar tekvondósa a veresége után abban bízhatott, hogy legyőzője a fináléba jutással a vigaszágra segíti.
Salim Gergely úgy gondolta, Dell'Aquila képes rá, mert sok mindent letett már az asztalra sportpályafutása során, többek között egyedüliként le tudta győzni a súlycsoport legjobbjának számító dél-koreai Jang Junt.
Tokyo 2020
Salim Omar ötödik helyen zárta az olimpiát
24/07/2021 13:10
Nem is okozott csalódást, ugyanis a negyeddöntőben már a harmadik menet elején a mérkőzés végét jelentő húszpontos különbségre (37-17) tett szert a thaiföldi Ramnarong Sawekwiharee ellen, majd a négy között 29-10-re verte az argentin Lucas Lautaro Guzmant is.
Ez azt jelenti, hogy Salim Omar magyar idő szerint 12.45-től az egy súlycsoporttal lejjebb, azaz 54 kilósként kétszeres vb-bronzérmes ázsiai versenyzővel küzd meg a bronzmérkőzésért, ahol a 2019-ben vb-3. Guzman lehet az ellenfele. A másik ágon nagy meglepetésre a vb-címvédő Dzsang Dzsun kikapott az elődöntőben tunéziai ellenfelétől.
Ezt megelőzően egyetlen magyar tekvondós szerepelt olimpián, méghozzá Salim Omar nagybátyja, Salim József, aki a 2000-es, sydneyi játékokon ötödik lett.