Orosz győzelem a női sífutó váltók versenyében

Frissítve 12/02/2022 - 10:38 GMT+1

Az orosz négyes nyerte a női sífutók 4x5 kilométeres versenyét, második helyen a németek, harmadikon pedig a svédek fejezték be a versenyt.

Peking 2022: Az oroszok vitték az aranyat a női váltóban, Norvégia nincs dobogón

Az orosz négyes nyerte a női sífutók 4x5 kilométeres versenyét a pekingi téli olimpia szombati napján.
Az oroszok tulajdonképpen rajt-cél győzelmet arattak, mert az első, klasszikus stílusban futó emberük, Yulia Stupak hamar ellépett a mezőnytől, hozzá pedig a váltás előtt a német Katherine Sauerbrey tudott egyedül felzárkózni. Már az első embereknél óriási, félperces hátrányba került a címvédő norvég kvartett, mivel Tiril Udnes Weng összeakadt lett riválisával és mindketten elestek.
A második öt kilométeren kialakult az üldöző boly, amelyet a svéd és a finn váltó mellett a norvég staféta alkotott köszönhetően a Pekingben már kétszeres aranyérmes Therese Johaug nagyszerű teljesítményének. A harmadik, immár szabadstílusú versenyzőknél stabilizálódott a helyzet, azaz az orosz-német páros nagyjából húsz másodperccel tempózott az északi trió előtt.
A befejező embereknél Veronika Stepanova leszakította Sofie Krehlt, míg a bronzéremért végül a finn és a svéd váltó küzdött és utóbbi sprintben aranyérmes versenyzője, Jonna Sundling szerezte meg nagy hajrában.

Eredmények, sífutás, 4x5 km-es női váltó, olimpiai bajnok: