Megérkezett a kétszeres olimpiai bajnok Pekingbe, miután negatív lett a koronavírus tesztje

Publikálva 12/02/2022 - 08:38 GMT+1

Simen Hegstad Krüger még január végén fertőződött meg koronavírussal, de a tervek szerint jövő szombaton rajthoz áll a sífutók 50 kilométeres versenyén.

Simen Hegstad Krüger

Megérkezett a pekingi téli olimpiára Simen Hegstad Krüger, aki így a tervek szerint egy hét múlva rajthoz áll a férfi sífutók 50 kilométeres versenyében.

A norvég válogatott edzője, Eirik Myhr Nossum megerősítette, hogy a 28 éves versenyző, aki Phjongcshangban 2 aranyat és egy ezüstöt nyert, már úton van a sportág helyszínére, Zhangjiakouba.
Krüger azért nem tudott társaival együtt elutazni a kínai fővárosba, mert január végén megfertőződött a koronavírussal a csapat magaslat edzőtáborában, az olaszországi Seiser Almban.
A norvégok klasszisa négy éve a 15+15 kilométeres síatlonban és a váltó tagjaként győzött, valamint második lett 15 kilométeren.