16 évesen visszavonult, 18 évesen visszatér – újra a jégen az amerikaiak rekorder műkorcsolyázója

Publikálva 02/03/2024 - 10:46 GMT+1

Bejelentette visszatérését Alysa Liu világbajnoki bronzérmes műkorcsolyázó.

A 16 éves amerikai Alysa Liu Csajkovszkij zenéjére mutatta be a világbajnoki bronzérmet érő kűrjét

Visszatér a világbajnoki bronzérmes amerikai műkorcsolyázó
A még mindig csak 18 éves versenyző a 2022-es vb-n elért harmadik helye után vonult vissza arra hivatkozva, hogy elérte a sportágban kitűzött céljait.
Az amerikai sportoló úgy fogalmazott a pénteki közleményében, "jó volt kis időt távol lenni a korcsolyázástól, de izgatott, hogy újra kezdheti az újonnan megtalált perspektívájával".
Liu 13 esztendősen az Egyesült Államok legfiatalabb bajnoka lett a sportágban, két éve pedig részt vett a pekingi téli olimpián, melyen hatodik lett. A műkorcsolyázó elsősorban az ugrásairól híresült el, ugyanis 12 évesen minden idők legfiatalabbjaként hajtotta végre a tripla Axelt nemzetközi versenyen és első amerikaiként ugrotta meg a négyfordulatos Lutzot.