Halálos balesetet szenvedett egy Forma-1-be igyekvő tehetség a Spa 24h hétvégéjén

Lantos András

Publikálva 01/07/2023 - 20:58 GMT+2

Tragédia árnyékolja be a Spa 24h autóversenyt, a legendás futam egyik betétversenyén halálos kimenetelű balesetet szenvedett Dilano van ’t Hoff. A mindössze 18 éves holland tehetség versenytársaival együtt az Ardennekre jellemző brutális időjárási körülmények között volt kénytelen vezetni, és pont a szinte nullára csökkenő látási viszonyok vezettek a balesethez.

Dilano Van 't Hoff

Fotó: DR

Dilano van ’t Hoff a régi Forma Renault 2.0 Eurocup örökébe lépő Alpine Formula Regional Európa-bajnokságban versenyzett idén, amely a legendás Spa 24h GT-verseny egyik fontos betétfutama.
A szombati második verseny hajrájában egy biztonsági autós fázis összehozta a mezőnyt, majd a csuromvizes pályán jött az újraindítás.
A Kemmel-egyenesben az autók által felhúzott vízfüggöny miatt a pilóták szinte semmit sem láttak, Van ’t Hoff autója megpördült, és az egyik ellenfele hatalmas tempóval oldalról telibe találta.
Később a bajnokság hivatalos közleményben erősítettem a tragédia hírét.
Dilano van ’t Hoff a kiemelkedő holland tehetségek közé tartozott; a gokartos évek után 2021-ben kezdett el formaautókkal versenyezni, és egyből megnyerte a spanyol Forma-4-et, illetve második volt az Egyesült Arab Emírségek F4-es bajnokságában.
Tavaly az MP Motorsporttal fellépett a Formula Regionalba, és a bemutatkozó szezonjában sikerült dobogóra állnia Barcelonában.
Van ’t Hoff alig néhány hete járt Magyarországon, amikor bajnoksága a Hungaroringen vendégeskedett az International GT Open betétfutamaként. A második futamon a kilencedik helyet szerezte meg, ami a második legjobb eredménye volt ebben a sorozatban.
Emlékét a motorsportot szeretők örökre megőrzik.