Az olaszok hazai pályán szerezték meg a győzelmet

Frissítve 28/09/2021 - 10:14 GMT+2

Az olasz csapat nyerte a hétvégi 74. Monster Energy FIM Motocross of Nations-t Mantovában, Hollandia és Nagy-Britannia előtt.

Italy 2021 | Motocross MXGP | ESP Player Feature

Mindössze egyetlen pont döntött a dobogósok sorsáról. A zuhogó eső és a zivatar sem akadályozta meg, az első szabadedzéstől a nap utolsó versenyéig az olasz szurkolókat abban, hogy minden erejükkel támogassák nemzetüket a sikeres szereplés érdekében.

A Cairoli, Guadagnini, Lupino hármas erős versenyeket hozott össze, hogy megszerezze Olaszország (37 pont) harmadik győzelmét a Monster Energy FIM MXoN-on. A dobogó második fokára a címvédő holland (38 pont) válogatott állhatott fel, és Nagy-Britannia (39 pont) csapata – amely egymást követő negyedik dobogóját szerezte meg – a harmadik helyen végzett.

Az olasz csapat nyerte a hétvégi 74. Monster Energy FIM Motocross of Nations-t

A nap első futamának rajtja után az olasz legenda, Antonio Cairoli és a holland Glenn Coldenhoff már az első kanyarban bukott. Az olaszok fiatal reménysége Mattia Guadagnini erős versenyt vívott az első tízben, és a verseny előrehaladtával egyre feljebb került. Az MX2-es vb újonc előbb a svèd Isak Gifting-et, majd később másokat is megelőzött. Az élen Thomas Kjer Olsen képes volt visszatartani Tom Vialle támadásait és megszerezte Dánia számára az első MXoN futamgyőzelmet.
Thomas Kjer Olsen
A második futamban Jeffrey Herlings lenyűgöző 49,117 másodperccel nyerte meg a versenyt, Valentin Guillod és René Hofer előtt.
A harmadik, egyben utolsó futam, mint mindig a legfontosabb volt. Az olasz csapat 19 pontos előnnyel lépett be a versenybe az akkor második helyen álló Belgium csapatával szemben. Ahogy a rajtkapu leesett, rengeteg dráma bontakozott ki, amelynek eredményeként a nemzetek besorolása teljesen megváltozott, és a verseny végéig kérdéses volt a végső sorrend. Jeffrey Herlings állt az élre, miközben Antonio Cairolinak sikerült Ben Watsont maga mögött tartania. A belga csapat korán elveszítette esélyét a dobogóra, miután Cyrcil Genot kuplunghiba miatt kénytelen volt korán kiállni a versenyből.
Jeffrey Herlings
A győzelemért folytatott küzdelemben Lupino hatalmas balesete borzolta az idegeket, aki a kilencedik helyre esett vissza, ráadásul a rajt után tiltott helyen tért vissza a pályára – emiatt tíz helyes büntetést kapott. Nem sokkal később Watson egy másik versenyzővel ütközött és a brit majdnem elsüllyedt a mély sártengerben. Lupino feladata volt, hogy újabb pozíciót ne veszítsen, mert akkor a tíz helyes büntetésével Olaszország elveszítette volna a bajnokságot.
Végül Herlings nyerte meg a versenyt, és először szerzett 1-1-es eredményt a Monster Energy FIM Motocross of Nations versenyen, de ez nem volt elég Hollandiának a győzelemhez. Végül Antonio Cairoli és az olaszok ünnepelhettek hazai pályán, s Cairoli 9 világbajnoki címet tartalmazó pályafutása során ez volt az első – s mivel év végén visszavonul – és az egyetlen győzelme az országa színeiben.