Marco Rossi: "Európában mára mindenki tiszteli a magyar válogatottat"
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint csapatának megvan a lehetősége arra, hogy sikerrel vegye a Törökország elleni osztályozós párharcot márciusban a Nemzetek Ligájában.
Marco Rossi
Fotó: AFP
"A környezeti tényezők mindig nagyon fontosak. Nem meghatározók, de lényegesek. Mi régóta nem veszítettünk meccset hazai pályán, ez pedig a szurkolóinknak tudható be, mert az, hogy ilyen sokan és így támogatnak minket, vélhetően arra sarkall mindenkit, hogy még a száz százaléknál is többet hozzon ki magából" - fogalmazott Marco Rossi a közmédiának adott exkluzív interjújában, hozzátéve, hogy az első, idegenbeli mérkőzés döntő jelentőségű lesz.
Hozzátette, tiszteli a török együttest, amelyet honfitársa, Vincenzo Montella irányít kapitányként, a játékosaik pedig meglátása szerint jó csapatot is alkotnak.
"Valamivel gyengébbek, mint két legutóbbi NL-riválisunk, a hollandok és a németek, de az elmúlt években a magyar válogatott már bebizonyította, hogy képes felvenni a versenyt bármelyik ellenféllel, még ha néha jobban, máskor pedig rosszabbul alakult is ez" - mondta a magyar állampolgársággal is rendelkező szövetségi kapitány.
Rossi az interjúban arról is beszélt, hogy milyen érzés lesz számára a válogatott történetének 1000. mérkőzésén vezetni a csapatot - Törökország ellen, idegenben -, emellett a csapatkapitányról, a Liverpoolban meghatározó szerepkört betöltő Szoboszlai Dominikról, valamint a szintén a Premier League-ben szereplő, Bournemouth-ot erősítő Kerkez Milosról is nyilatkozott.
A spanyol élvonalbeli Real Valladolidhoz igazoló Nikitscher Tamásról az olasz szakvezető azt mondta, ha nem játszott volna a válogatottban, akkor "nehezen lett volna elképzelhető", hogy a La Ligában folytathatja.
"Európában mára mindenki tiszteli a magyar válogatottat, ezt minden alkalommal személyesen tapasztalom meg az idegenbeli meccseinken. Tamást nagy mértékben segítette, hogy hat válogatott meccsen játszott, ugyanakkor a Valladolid az ő számára nem lehet cél, csupán egy kiindulási pont. Sokat kell dolgoznia minden nap, hogy minél több játéklehetőséget kaphasson a csapatban" - jelentette ki Rossi.
A szövetségi kapitány a válogatott két kapusáról, Dibusz Dénesről és Gulácsi Péterről is beszélt, valamint úgy fogalmazott, az idei "nagyon fontos év lesz" a szeptemberben kezdődő világbajnoki selejtezők miatt.
"Van egy célunk, amit el akarunk érni, de a mi csoportunkban szerepel majd a portugál vagy a dán válogatott, így a közvetlen vb-re jutás, azaz a selejtezőcsoport megnyerése inkább álom lehet, mint cél. Persze nem lehetetlen elsőként zárni, de nagyon nehéz, és ehhez az örmények, valamint az írek ellen is kifejezetten jól kell majd játszanunk" - mondta.
Forrás: MTI
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
Törökország
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/2786.png)
3
1
Magyarország
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/2776.png)
Commentary
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)