Arsene Wenger vitatja Mikel Arteta állítását, a francia szerint a PSG volt a jobb a Bajnokok Ligája elődöntőjében
Publikálva 08/05/2025 - 13:50 GMT+2
Az Arsenal mindkét mérkőzését elvesztette a Paris Saint-Germainnel szemben a Bajnokok Ligája elődöntőjében, és 1-3-as összesített eredménnyel búcsúzott a legrangosabb sorozattól. Mikel Arteta, az Ágyúsok menedzsere arról beszélt a második találkozó után, hogy az ő csapata játszott jobban. Elődje, Arsene Wenger azonban nem ért egyet ezzel a kijelentéssel.
Arsene Wenger
Fotó: AFP
A Paris Saint-Germain Londonban 1-0-ra győzött, és a visszavágón, hazai környezetben is az angol csapat fölé kerekedett 2-1-es eredménnyel. Luis Enrique csapata ezzel a Bajnokok Ligája döntőjébe jutott, ahol a Barcelonát búcsúztató Internazionale lesz az ellenfele.
A szerdai vereség után Mikel Arteta arról beszélt, hogy mindkét mérkőzésen az ő csapata volt a jobb, sőt, azt is állította, hogy az egész BL-ben az Arsenal nyújtott kiemelkedő teljesítményt.
"Ha az ember megnézi mind a két mérkőzést, akkor egyértelműen látszik, hogy a PSG kapusa volt a mezőny legjobb játékosa, és végül ez jelentette a különbséget a javukra.
És ez mindent elmond. Nagyon közel álltunk a sikerhez, sokkal közelebb, mint az eredmény mutatja, de sajnos kiestünk. Rendkívül büszke vagyok a játékosokra."
Az első húsz perc során akár három gólt is szerezhettünk volna.
"Néha kell valami extra ahhoz, hogy egy csapat továbbjusson, és ez most nem volt meg nálunk.
Szoros meccseket játszottunk, és mindkét alkalommal sokáig mi voltunk sokkal jobbak. De nem jött össze a döntőbe jutás, és ez nagyon fáj.
Teljesen egyértelmű számomra, hogy a Bajnokok Ligájában nem volt jobb csapat idén az Arsenalnál, mégis kikaptunk."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/05/08/4122830.jpg)
Aus im Halbfinale: Mikel Arteta
Fotó: SID
Arteta elődje, Arsene Wenger 1996-tól 2018-ig irányította az Arsenalt. A francia szakember a mai napig ikonikus alak a londoni klubnál. Szerinte azonban Artetának nincs igaza, erről beszélt a beIN SPORTSnak.
"Ma este egy másik PSG-t láttunk. Nem a labdabirtoklás vagy a brillírozás motiválta őket, hanem az, hogy ne kapjanak gólt, és hogy kihasználják az ellentámadásaikat.
Úgy láttam, hogy nagyon erősek voltak mentálisan. Főleg akkor, amikor kihagyták a büntetőt. Az Arsenalnál pedig ismét azt láttuk, hogy képtelenek gólt szerezni."
A két mérkőzés alapján úgy gondolom, hogy a PSG jobb volt az Arsenalnál.
"Több gólhelyzetük volt, és egy pillanatig sem forgott veszélyben a továbbjutásuk. Gratulálok nekik. Már jó ideje mondom, hogy a PSG egy nap közel fog kerülni a BL megnyeréséhez.
És ne feledjük el, hogy meglehet nekik a tökéletes szezon, ha a bajnoki cím mellé megszerzik a francia kupa, a BL és a klubvilágbajnokság trófeáját is. Ez egészen elképesztő siker lenne Luis Enriquének, a tulajdonos Nasser Al-Khelaifinak és a PSG-nek."
Enrique sokkal egyszerűbben foglalta össze a történteket:
"Ők remekül játszottak, mi sokat szenvedtünk. Viszont mi szereztünk több gólt a két meccsen, és ez a legfontosabb a futballban. Ebben a párosításban szenvedtünk a legtöbbet, de megérdemeltük a döntőbe jutást."
A Bajnokok Ligája fináléját tehát a Paris Saint-Germain és az Internazionale játssza május 31-én a müncheni Allianz Arenában.
forrás: metro.co.uk
Kapcsolódó témák
Kapcsolódó mérkőzések
Paris Saint-Germain
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4094.png)
2
1
Arsenal
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/football/club/logo/300/4007.png)
Összesített eredmény (3-1)
Commentary
Hirdetés
Hirdetés