„Nem költhetünk olyan pénzt, ami nem létezik” – kiakadt a Tottenham elnöke a szurkolókra
Publikálva 01/04/2025 - 18:19 GMT+2
Áll a bál a Tottenhamnél, a klub elnöke, Daniel Levy a nyilvánosság előtt állt ki a szurkolók ellen. A drukkerek hónapok óta elégedetlenek a csapattal és azzal is, hogy a vezetőség nem hajlandó eleget költeni a keret megerősítésére. Az éves pénzügyi jelentés megjelenése után viszont Levy kijelentette, hogy egész egyszerűen nincs is mit elkölteniük.
Radu Drăgușin, Ange Postecoglou (Tottenham)
Fotó: Getty Images
A Tottenham elnöke szerint muszáj felelősségteljesen viselkedniük a jövőjük érdekében.
A hét elején hozta nyilvánosságra a Tottenham az előző szezon pénzügyi jelentését, amiből érdekes dolgok derültek ki. A teljes bevételük 4 százalékkal csökkent, ami nem is csoda, hiszen a klub nem szerepelt semmilyen európai kupában.
A legnagyobb bevételkiesést pont a jegybevételek csökkenése okozta, hiszen kevesebb hazai mérkőzésük is volt. Ennek ellenére az átgondolt költekezéssel az előző évi 86,8 millió fontos veszteséget sikerült 26,2-re csökkenteni.
A szurkolók indulatait viszont egyáltalán nem csökkenti a jónak mondható mérleg, hiszen a csapat közben csak a 14. helyen áll a bajnokságban. A szezont most már csak egy esetleges Európa-liga-trófeával lehetne megmenteni, ami ráadásul a jövő évi Bajnokok Ligája-indulást is garantálná.
Ezzel ráadásul 17 éves trófeamentes időszakot zárhatnának le, ami legalább rövid időre csökkenthetné a klub körüli feszültséget. Az elégedetlenség már odáig jutott, hogy a vasárnapi, Southamtpon elleni hazai meccsen ismét tüntetést szerveznek Daniel Levy ellen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/12/21/image-19be39d5-1e6c-4233-81fa-52010841e66d.jpeg)
Daniel Levy, le président de Tottenham, durant une rencontre de Premier League face à Bournemouth, le 31 décembre 2023
Fotó: Getty Images
A klub elnöke közben az alábbi nyilatkozatban próbálta megmagyarázni, hogy mit, miért tesz.
"Jelenleg a 14. helyen állunk a bajnokságban, egy olyan időszakban, amikor rengeteg kihívással kell megküzdenünk. Ennek ellenére az Európa-liga negyeddöntőjében járunk, a győzelem pedig óriási siker lenne számunkra. Mindent meg akarunk tenni, hogy a végső szakaszban is a legjobban tudjuk támogatni a csapatot.
Mióta 2019-ben megnyitottuk az új stadionunkat, több, mint 700 millió fontot költöttünk új játékosokra. Muszáj odafigyelnünk az átigazolási stratégiánkra, nem tehetjük meg, hogy pénzt dobjunk ki az ablakon.
Sokszor hallom a szurkolók igényeit, hogy költsünk többet, hiszen a világ 9. leggazdagabb klubja vagyunk. Ha viszont közelebbről megvizsgáljuk a most nyilvánosságra hozott pénzügyi jelentést, akkor fel kell ismernünk a korlátainkat. Muszáj fenntarthatóan gazdálkodnunk, a hosszútávú jövőnket az fogja meghatározni, hogy milyen állandó bevételekre tudunk szert tenni."
Nem költhetünk el olyan pénzt, ami nem létezik, nem fogjuk veszélybe sodorni a klub jövőjét. Az adatok is alátámasztják, hogy egyre többféle bevételünk van, ami az előrelátásunkat támasztja alá.
A Deloitte kimutatása alapján a Tottenham a bevételeinek csak a 42 százalékát költi bérekre, ami a legalacsonyabb szám a 10 leggazdagabb klub között, ráadásul a top 20-ba került 8 Premier League-csapat közt is a legkevesebb.
Egy dologban viszont az élen állnak, az egész bajnokság legjobban fizetett klubvezetője Levy a maga majdnem 4 millió fontos éves fizetésével.
A Tottenhamnél közben már arról pletykálnak, hogy a színfalak mögött Ange Postecoglou utódját keresik. A 42 éves ausztrál menedzserrel komoly stílusváltás mellett döntöttek, hiszen a csapat éveken keresztül a stabil védelemre és a gyors kontrákra alapozta a játékát. Postecoglou viszont a mindenek felett álló támadójátékban hisz, amihez óriási fizikai erőfeszítéseket kell tennie a játékosoknak.
Ez viszont rengeteg sérülést is eredményezett, ami természetesen negatívan hatott az eredményekre is. Az idei 10 győzelmük mellett már 15-ször ki is kaptak, viszont a gólkülönbségük ennek ellenére is pozitív.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/03/02/image-2d7df39a-43dd-4757-9be4-8821afc15c09.jpeg)
Andoni Iraola of Bournemouth and Pep Guardiola of Manchester City
Fotó: Getty Images
Az Athletic információi szerint az ausztrál utódja a Bournemouth edzője, Andoni Iraola lehet. A baszk edző tavaly klubrekordot jelentő 48 pontot ért el a csapatával, idén pedig már 44-nél tartanak, 9 meccsel az idény vége előtt. Ugyan az ő stílusa alapvetően más, mint Postecoglou elképzelései, de ő is a dinamikus támadófocit favorizálja.
Forrás: Sky Sports
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés