Claudio Ranieri az AS Romától való távozása után elárulta, hogy most már nincs akadálya, hogy az olasz válogatottnál vállaljon szerepet
Publikálva 12/05/2026 - 14:20 GMT+2
Az olasz labdarúgás ikonikus edzője, Claudio Ranieri nyíltan beszélt arról, hogy kész visszatérni a kispadra vagy akár sportvezetői szerepet vállalni az olasz nemzeti csapatnál.
Nem sikerült a vb-kijutás, Gennaro Gattuso távozott az olasz válogatott éléről
Videó forrása: SNTV
A legutóbb az AS Románál tanácsadóként dolgozó rutinos szakember a Gianni Di Marzio-díjkiosztón adott interjút a Sky Sport Italiának, ahol tisztázta, miért nem vállalta korábban a feladatot, és miért változott meg most a véleménye.
A 74 éves szakember elárulta, hogy korábban is felmerült a neve az Azzurri élén, de akkor a klubhűség és a szerződése megkötötte a kezét:
”Azért mondtam nemet Olaszországnak korábban, mert már volt munkám a Románál, és nem végezhettem két feladatot egyszerre. Jelen pillanatban azonban szabad vagyok, szóval ha bárki hívna, miért ne? Soha ne mondd, hogy soha."
Ranieri azóta a közelmúltban távozni kényszerült az általa korábban többször edzőként is irányított Romától, miután a Gian Piero Gasperini vezetőedzővel való összetűzése után ő húzta a rövidebbet.
Amikor arról kérdezték, hogy szövetségi kapitányként vagy inkább szakmai igazgatóként képzeli-e el a jövőjét, Ranieri nem adott konkrét választ, egyszerűen számára a nemzeti szívek szolgálata nem alku tárgya:
Nem tudom. Amikor a hazád hív, egyszerűen igent mondasz, és ennyi.
Ez a kijelentés különösen nagy súllyal esik latba most, amikor az olasz labdarúgás éppen történelmének egyik legsötétebb időszakát éli. A válogatott sorozatbeli harmadik vb-lemaradását követően az olasz labdarúgó-szövetség (FIGC) elnöke, Gabriele Gravina mellett Gennaro Gattuso szövetségi kapitány és Gianluigi Buffon delegációvezető is távozott posztjáról.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
- „Vissza kell nyernünk a védőinket!” – Ancelotti kőkemény kritikája az olasz fociról
- City után Azzurri? Az olaszok szerint Pep Guardiola az olasz válogatott kispadja felé kacsintgat
A sajtó szerint Ranieri tapasztalata és nyugalma lehetne az a tényező, ami visszavezeti Olaszországot a világelitbe. Az interjúban szóba került korábbi tündérmeséje, a Leicester City is. Döbbenetes módon tíz évvel azután, hogy Ranierivel megnyerték a Premier League-et, a ”Rókák” kiestek az angol harmadosztályba.
”Angliában egy ”liftező” klubnak tekintették őket, amely folyamatosan ingázik az első két osztály között. Nagyon kár, hogy lecsúsztak a harmadik ligába. Hamarosan Leicesterbe megyek a Premier League-cím tizedik évfordulójának ünnepségeire; a szurkolók számára nagyon fontos, hogy újra átélhessék azt a hangulatot" - mesélte el a szakember.
Ranieri beszélt fiatalabb kollégáiról is, külön kiemelve Enzo Marescát, aki több alkalommal is kikérte a véleményét (többek között a Leicester és a Chelsea kispadja kapcsán is): ”Maresca az egyik legígéretesebb fiatal edzőnk, és őszintén remélem, hogy továbbra is Angliában marad.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2026/04/14/image-24912b38-693d-4a09-87e7-bd868f9f572c.jpeg)
Claudio Ranieri e Francesco Totti
Fotó: Getty Images
Bár Ranieri korábban már utalt a visszavonulásra, a mostani nyilatkozata alapján egyértelmű: ha az Olasz Labdarúgó Szövetség (FIGC) tárcsázza a számát, a ”Mester” készen áll a szolgálatra.
Az olasz futball vitathatatlan válaszúthoz érkezett. A következő elnöknek és szövetségi kapitánynak kemény munkára lesz szüksége, hiszen a válogatott eredménytelensége mellett az egész olasz foci morális válságba került.
Időközben már arról is megkezdődtek a találgatások, hogy ki legyen az Azzurri új szövetségi kapitánya, a helyi sajtó három szakembert tart a legesélyesebbnek a posztra, de Ranieri neve is könnyen bekerülhet a körforgásba.
Forrás: Football Italia
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés