Kerkez Milos energikus játékát imádnák Liverpoolban - de mennyire illene Arne Slot csapatába?

Ideális jelölt-e a Liverpool új balhátvédjének a Bournemouth-ban nagyszerű őszt produkáló Kerkez Milos? Mi szólhat a magyar válogatott futballista mellett, esetleg ellene? Mik az erényei, és mely területeken kellene fejlődnie, hogy szerződtesse őt a Premier League listavezetője? A Premier Leak podcast ’Milyen balhátvéd kell a Liverpoolnak?’ című adásában Kerkezzel is foglalkoztak a résztvevők.

Kerkez Milos gólöröme a Wolves ellen © Oli SCARFF / AFP

Fotó: AFP

Az m4sport.hu angol sajtóinformációkra hivatkozva november közepén arról írt, hogy a Liverpool tárgyalásokat folytat a Bournemouth magyar válogatott balhátvédje, Kerkez Milos lehetséges átigazolásáról.
A Pool jelenlegi vezetőedzője, Arne Slot más szerepet szán a szélső védőinek, mint Jürgen Klopp, a védekezés miatt jóval nagyobb fegyelmet követel tőlük, és ebben Andy Robertson idén nem elég jó. Mellette a görög Konstantinos Tsimikas sem egy Paolo Maldini, így azon az oldalon új játékos szerződtetésére készül a Premier League jelenlegi listavezetője.
A Liverpool jelenlegi sportigazgatója az a Richard Hughes, aki korábban a Bournemouthtól dolgozott, Kerkez Angliába igazolása részben neki is köszönhető.
A még mindig csak 21 éves Kerkez Milos nagyszerű őszt produkál a Premier League-ben. November elején két gólpasszt jegyzett a címvédő Manchester City legyőzésekor, a Wolverhampton idegenbeli elgyepálásakor pedig pazar gólt szerzett.
A Premier Leak podcast november 28-i Milyen balhátvéd kell a Liverpoolnak? című, előfizetőknek szóló adásában bő 20 perces szegmenst kapott az a téma, hogy Kerkez illene-e a Poolba.
A Spíler TV és a Teljes Terjedelem podcast szerkesztője, Vályi Bence feldobta, hogy milyen profilú játékos illene a posztra. Abból indult ki, hogy Trent Alexander-Arnold másik oldalára milyen játékos illene.
"Nézzük meg, ki van a pálya másik oldalán: Alexander-Arnold! Arra is kéne figyelni, hogyan tudod ezt a csapatot kiegyensúlyozni, és hogyan tudod Trent profilját megsegíteni azzal, hogy inkább egy olyan játékost teszel a túloldalra, aki el tud látni olyan feladatokat, amelyekben annyira nem jó Alexander-Arnold.
Az biztos, hogy labdabiztos játékos kell a Liverpoolba, tehát ez a csapat hátulról, kis passzokkal akar kombinálni, tartani a labdát. Ehhez olyasvalaki kell, aki nagy százalékban, hatékonyan és nagy mennyiségben is tud passzolni."
Ha már passzolás, a Spíler TV elemzője, Soós Márk közbevetette, hogy ezzel lehet gond.
"Kerkezzel ez a legnagyobb baj, ez a legnagyobb kérdés a profiljában, ő hozza a legrosszabb passzszázalékot. 78,9%-kal passzol jelenleg, Andy Robertson 83,3%-kal. Rövid passzokban 90%-kal dolgozik Kerkez, ami nagynak hangzik, de az kifejezetten alacsony. Robertson 94%-ot hoz."
Van viszont, amiben Kerkez kiemelkedő, és amiért akár közönségkedvenc is lehetne az Anfielden: fut, mint Forrest Gump.
"Ezeken kívül, amiket Kerkez hoz, az pont az, amit a Liverpool szeret. Brutálisan jók a védőszámai, és nagyon magas az energiaszintje. Azt, amit ő dolgozik, tényleg látni. A Bournemouth-ban látni, hogy megkapja Semenyo a labdát, és ha elindul egy vonat, biztos, hogy Kerkez az, aki felfut. Annyira látványos a játéka, és ezt imádják Liverpoolban."
A Spíler TV szakértője, Szabó Peet felhívta a figyelmet arra, hogy Milos védekezésben elit.
"Kerkeznél az az érdekes, hogy nagyon jók a szerelési mutatói, és hogy milyen arányban nyeri meg a védekező párharcait. Viszont nagyon keveset vállal. Nem áll bele mindenbe, hanem inkább engedi, hogy vezessék rá a labdát, onnantól kezdve pedig sebességből, fizikalitásból ezeket nagyon szépen meg tudja oldani.
A szereléseinek száma ebben a szezonban mindössze 1,60 mérkőzésenként. Ez nagyon kevés, az alsó 15%-ba tartozik a szélső hátvédek között. Nagyon kevés párharcot veszít el, abban a felső 8%-ba tartozik bele. A rávezetések és a párharcok megnyerése lett a legnagyobb erőssége, amióta Angliában van."
Erre erősített rá Soós Márk azzal, hogy kiemelte, az AZ Alkmaar korábbi játékosára éppen a védőmunkája miatt figyelhettek fel Liverpoolban.
"Azért merülhet fel egyáltalán opcióként Kerkez Liverpoolban, mert védekezésben nagyon sokat lépett előre. Slotnál még fontosabbak a védő skillek, mint Kloppnál."
picture

Kerkez Milos örül © Oli SCARFF / AFP

Fotó: AFP

Majd ugyanő arra is célzott, Kerkez olcsóbb megoldás lenne nagyobb nevű poszttársaihoz képest, mivel a Capology becsült adatai alapján jelenleg 30 ezer fontot kereshet a Bournemouthnál – miközben a kivásárlási ára akár a 30-40 millió fontot is elérheti.
Azért is lehet érdemes spórolni a szélsőhátvédeken a Poolnál, mert Alexander-Arnold, Virgil van Dijk és Mohamed Salah is szerződéshosszabbítás előtt áll, utóbbi kettő már most is rengeteget keres, Trent fizetését pedig alaposan fel kellene tornázni az érdemei alapján, és azért, hogy ne vigye őt el a Real Madrid.
Szabó Peet Kerkez támadójátékáról is beszélt, összehasonlítva Robertsonnal.
"Karakterisztikájában Kerkez Robertsontól nem áll annyira távol, hogy támadásban mit tudnak csinálni. A Bournemouth-ban sokkal kevesebbet generál passzal, mint labdacipeléssel. Rengeteg labdacipelése van ahhoz képest, hogy mennyi labdarérintése van mérkőzésenként. Sikeres cselekben is nagyon jól áll Kerkez Milos."
Soós Márk egy fontos elemre is felhívta a figyelmet, amivel lehet gondja a magyar válogatott játékosnak.
"A passzolási képessége megvan ahhoz, hogy fölfelé passzoljon, az, hogy nyomás alatt mit fog kapni, és ez mennyire működik jól, mennyire nem, abban azért van kétségem Milossal kapcsolatban. Láttuk, amikor a válogatottban behúzzák a középpályára centrálisan, volt, hogy nehéz helyzetbe hozták."
picture

Itt is örül © Oli SCARFF / AFP

Fotó: AFP

Hozzátette, mivel Kerkez Milos nagyon fiatal, még óriási potenciál van benne.
Vályi Bence frappánsan összegezte a véleményét, hangsúlyozva, hogy folyamatosan fejlődik a 21 éves magyar válogatott futballista.
"Igazi projektjátékos. Bele tudsz látni egy csomó nagyon jó tulajdonságot, meg potenciált pluszban. Iraola is azt mondta róla a szezon elején, hogy tanulnia kell még döntéshozatalban, fejlődni a passzok kiválasztásában, mert nem volt elegendő időt a pályán, nem elég idős, előre kell lépnie.
Az előre játéka kicsit üres lap, amire a következő csapata rá tud rajzolni egy csomó mindent. A védekezése már nagyon jól megvan."
Szabó Peet feltett egy fontos kérdést: első számú opció lehetne már Kerkez, vagy Robertsonnal osztozna a poszton?
"Úgy igazolod le, hogy alapembernek veszed meg, vagy Andy Robertson még marad egy évet, kitölti a szerződését és felépítünk mellette valakit? Csak Robertsont már most le akarnád cserélni a kezdőben."
Soós Márk meg is válaszolta ezt a kérdést.
"Őt úgy tudom elképzelni, hogy Robertsonnal harcoljanak meg egy szezonon keresztül, hogy 'oké, akkor ki játszik jobban, ki nem?'. És azt szeretnék, ha szépen lassan átvenné Robertson helyét.
Nem látom azt, hogy ő a top1-opció, de azt igen, hogy a top opciók közül ott van valahol. És ez fontos."
Vályi Bencéé cikkünk zárómondata Kerkez Milosról.
"Nagyon logikus opció lenne a Liverpool számára."


Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés