Eurosport
Guardiola a pályán kívül nem igazán tiszteli az Arsenalt
Publikálva 21/07/2020 - 11:08 GMT+2
Josep Guardiola a pályán kívül "nem igazán" tiszteli az Arsenalt, amely szombaton 2-0-ra legyőzte együttesét, a tavalyi győztes Manchester City-t a labdarúgót FA Kupa elődöntőjében.
Fotó: Eurosport
Josep Guardiola a pályán kívül "nem igazán" tiszteli az Arsenalt, amely szombaton 2-0-ra legyőzte együttesét, a tavalyi győztes Manchester City-t a labdarúgót FA Kupa elődöntőjében.
Öt nappal a Wembley Stadionban lejátszott elődöntő előtt született meg a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) felmentő ítélete, amellyel visszavonta a Manchester Cityre a pénzügyi fair play megsértése miatt februárban kiszabott kétéves eltiltást az európai kupaporondról. Guardiola nehezményezte, hogy - állítólag - kilenc Premier League-klub közös levélben fordult a CAS-hoz a büntetés fenntartása mellett érvelve. A Citynél úgy vélik, a kezdeményezés élére az Arsenal állt.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2021/04/12/3043253.jpg)
000_1VE7HG.jpg
Fotó: Eurosport
Az európai szövetség (UEFA) a Football Leaks szivárogtatása nyomán indított vizsgálatot a Manchester City ellen. A honlap által nyilvánosságra hozott belső levelezésből és klubdokumentumokból az derült ki, hogy az arab tulajdonú egyesületet szabálytalanul finanszírozták és éveken keresztül megtévesztették az UEFA-t, bár mindezt a klub tagadta.
Az UEFA februárban két idényre kizárta a Manchester Cityt az európai kupaporondról. A CAS hétfői indoklása szerint ugyanakkor a City nem sértette meg a pénzügyi fair play szabályait, ezzel együtt a Sportdöntőbíróság tízmillió eurós büntetést szabott ki rá, mert a vizsgálat során nem működött együtt az UEFA-val.
MTI
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés