Kispesti balhé: a magyar válogatott kapus visszaintett a Honvéd-szurkolóknak
Szappanos Péter nyáron távozott a Honvédtól, ami mély nyomot hagyott benne. Most a Paks kapusaként kupameccsen tért vissza a Bozsik Arénába, ahol végig szidták - egyből főszereplő lett.
Szappanos Péter. Fotó: MTI/Illyés Tibor
Fotó: MTI
Szappanost a tizenegyespárbajba nyúló, csütörtöki esti kupameccsen végig szidalmazták a kispesti drukkerek, amire csattanós választ adott: az utolsó körben kivédte Kocsis Gergely büntetőjét, aminek köszönhetően továbbjutott a Paks.
Ezt követően a Honvéd-tábor előtt kezdett el ünnepelni - előbb visszaintett az őt bántó szurkolóknak, majd dulakodásba keveredett a pályán és az öltözőfolyosón is.
„Vegyes érzelmekkel érkeztem, aztán ezek letisztázódtak, ugyanis nem kaptam baráti fogadtatást. 120 perc válogatott szidalmat kaptam, a végén ez szabadult fel bennem" - nyilatkozta a lefújás után.
A történet háttere, hogy a 32 éves magyar válogatott kapus 2021 nyarától 2023 nyaráig a Honvédnál szerepelt. Kezdőkapusként, később csapatkapitányként az egyik legfontosabb embere volt a kispesti csapatnak, ám a legutóbbi téli átigazolási időszakban kis híján távozott, ami miatt jelentős részét kihagyta az alapozásnak. Ezt követően, idén februárban kikerült a kispestiek első csapatának keretéből, majd a Honvéd erre reagálva, konkrét megnevezés nélkül az alábbi közleményt adta ki:
"A Budapest Honvéd FC számára kiemelten fontos, hogy az első csapat továbbra is az OTP Bank Liga mezőnyében szerepeljen, emellett viszont nagy hangsúlyt fektetünk arra is, hogy professzionális, a klub céljai és értékei iránt elkötelezett közösséget építsünk a pályán és azon kívül is, és ehhez kell megtalálnunk a megfelelő karaktereket. Aki ezt figyelmen kívül hagyja, aki nem képes profiként dolgozni a céljainkért, aki nem tiszteli a klubot, annak nincs helye a csapatban. Senki sem lehet fontosabb, mint a klub."
Szappanos aztán áprilisban mégis visszakerült az első csapatba, az idény utolsó meccsein ő védett, ám a 2022/23-as szezon végén a Honvéd kiesett az NB I-ből. A Pakshoz júliusban írt alá, Bognár György első számú kapusként számít rá.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)