Megvan az utolsó nyolcaddöntős csapat is a Magyar Kupában

Frissítve 02/11/2023 - 22:39 GMT+1

MOL Magyar Kupa - Utolsóként a Paks biztosította a helyét a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Adorján Krisztián, a kispesti (k, hátul) és Böde Dániel, a paksi csapat játékosa (elöl) a labdarúgó MOL Magyar Kupa 4. fordulójában, a 16 közé jutásért játszott Budapest Honvéd - Paksi FC mérkőzésen a Bozsik Arénában 2023. november 2-án. MTI/Illyés Tibor

Fotó: MTI

Nyolcaddöntős a Paks
Az élvonalban második helyen álló tolnai együttes csütörtökön a másodosztályú Budapest Honvéd otthonában lépett pályára, s bár az 1-1-es első félidő után úgy tűnt, Hahn János 88. percben szerzett gólja eldönti a találkozót, a hazaiak Bobál Gergely utolsó pillanatban eleresztett távoli lövésével hosszabbításra mentették a párharcot.
A ráadás nem hozott újabb találatot, így következtek a 11-esek, amelyben 5-4-es Paks-vezetésig senki nem hibázott, az ötödik hazai játékos, Kocsis Gergely lövését azonban Szappanos Péter hárította, így a Paks jutott tovább.
A kispestieket megbízott vezetőedzőként Djordje Kamber irányította.
A továbbjutás minden párharcban egy mérkőzésen dőlt el. A nyolcaddöntő sorsolását még csütörtökön este lebonyolítják.

Eredmények, 4. forduló (a 16 közé jutásért):

• Budapest Honvéd (NB II)-Paksi FC 2-2 (1-1, 2-2, 2-2) - 11-esekkel 4-5
szerdán játszották:
  • Ferencvárosi TC-Puskás Akadémia FC 4-3 (2-1, 2-2, 2-2) - hosszabbítás után
  • Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) - Kecskeméti TE 0-1 (0-1)
  • HR-Rent Kozármisleny (NB II) - Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 4-2 (1-0)
  • Opus Tigáz Tatabánya (NB III)-Újpest FC 0-2 (0-0)
  • Vasas FC (NB II)-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (0-0)
  • Tiszakécskei LC (NB II)-FC Ajka (NB II) 1-0 (1-0)
  • BFC Siófok (NB II)-Diósgyőri VTK 1-3 (0-2)
  • Szombathelyi Haladás (NB II)-Zalaegerszeg 1-2 (1-2)
  • Unione FC (Budapest I.)-Kisvárda Master Good 0-6 (0-3)
  • FC Dunaföldvár (NB III)-Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0-1 (0-0)
  • ESMTK (NB III)-MTK Budapest 0-4 (0-2)
  • Mezőörs KSE (megyei I.)-Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel 5-3
  • Szentlőrinc SE (NB III)-Kelen SC (NB III) 3-0 (0-0)
  • VLS Veszprém (NB III)-Budafoki MTE (NB II) 3-2 (0-1)
kedden játszották:
  • ETO FC Győr (NB II)-Debreceni VSC 0-1 (0-0)

Debrecenbe utazik a Ferencváros a nyolcaddöntőben

A Ferencváros a Debreceni VSC vendége lesz a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.
A csütörtöki sorsoláson, az M4 Sport stúdiójában Gellei Imre korábbi magyar szövetségi kapitány húzta ki a csapatokat, s további két élvonalbeli párosítás jött össze: a címvédő Zalaegerszeg a Diósgyőrhöz utazik, míg a Paks az Újpest vendége lesz.
A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, és a szabályok értelmében minden párharcban az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó, vagy az, amelyik eddig kevesebb összecsapást játszott otthon.
A nyolcaddöntők hivatalos játéknapja 2024. február 28.