Foci-vb: kövesd itt élőben a Németország-Japán csoportmérkőzés góljai, cseleit és minden fontos pillanatát.

Foci-vb / Csoportkör
Khalifa International Stadium / 23.11.2022
Élő
Élő frissítések
Lantos András

Frissítve 23/11/2022 - 16:02 GMT+1

Itt a vb második nagy meglepetése. Le a kalappal Japán előtt, mert egy jól játszó német válogatottat győzött le.
Itt a vége. Japán 2-1-re legyőzte Németországot!!!
90+7. perc
Németország
Német szabadrúgás, Neuer is feljön, végül Süle két méterről lő a blokkba.
90+5. perc
Németország
Goretzka egyenlíthetne, valahogy úgy mint az Eb-n ellenünk, de most pár centivel elvéti. Marad az 1-2, és még 2 perc van hátra.
Lesz még 7 perc hosszabbítás.
90. perc
Németország
Már pályán a mindössze 18 éves szupertehetség Moukoko is, minden idők legfiatalabb német játékosa a vb-k történetében. Lehet ő a megmentő?
83. perc
Japán
GÓÓÓL! 1-2 Vezet Japán! Asano lő gólt gyönyörű labdalevétel után nagyon éles szögből Neuer fölött. Újabb ázsiai sokk a németeknek, mint négy éve Dél-Korea ellen?
78. perc
Németország
Kettős német csere: jön Götze és Füllkrug, Musiala és Havertz pedig le.
75. perc
Japán
GÓL! 1-1. Kiegyenlített Japán! Az a sok kihagyott német helyzet megbosszulta magát. Bal oldali japán akció végén Minamino ad be középre, Neuer ugyan beleüt, de pont Doan elé tenyerel, aki a léc alá vágja.
71. perc
Németország
Négy nagy német helyzet fél percen belül, de Gonda és a védők mindig odaérnek.
68. perc
Japán
Sakai fejelte be Asanonak a labdát, de Rüdiger közel került és jól védekezett.
Hiába az erős német fölény, nem jön a második gól, és 2-3 elfutással a Japán válogatott is veszélyeztetett. Nem dőlt még el.
60. perc
Németország
Gündogan találja el a kapufát, pechjére kívülről.
51. perc
Musiala is helyzetbe kerül, de nem talál kaput.
47. perc
Németország
Lendületesen kezd Németország, Gnabry lő éles szögből mellé.
Elkezdődött a második félidő.
A német válogatott nem csak remekül játszik, de a meccs előtt kiállt az emberi jogoklért is, kritizálva a FIFA csapatkapitányi karszalagra vonatkozó döntését:
"Nem politikai nyilatkozatról volt szó - az emberi jogok nem képezik vita tárgyát. Ezt természetesnek kellene venni, de még mindig nem ez a helyzet. Ezért olyan fontos számunkra ez az üzenet. Ha megtagadjuk tőlünk a karszalagot, az ugyanaz, mintha megtagadnánk tőlünk a hangunkat. Kiállunk az álláspontunk mellett."
Vége a félidőnek. 1-0 Németországnak, és erre igazán büszkék lehetnek a németek. Lehozták 81 %-os labdabirtoklással, 14-1-es kapuralövési aránnyal, domináns játékkal ezt a félidőt, egy láthatóan nem rossz ellenféllel szemben. A kérdés csak az, hogy lehet-e bírni ezt a tempót 90 percen keresztül?
45+6. perc
Nagatomo beadás balról, Maeda nem sokkal fejel mellé. Figyelmeztetésnek épp jó volt
45+4. perc
Havertz lő lesről gólt. Pedig előtte formás német támadás Müller beadással, Kimmich távoli lövéssel, melyet Gonda bravúrral tolt ki oldalra.