Foci-vb: kövesd élőben a Marokkó-Horvátország találkozó minden fontos pillanatát itt az Eurosporton.

Élő
Élő frissítések
Lantos András

Frissítve 23/11/2022 - 12:55 GMT+1

Vége a mérkőzésnek. Az F csoport nyitómeccse nem hozott gólt. Marokkó-Horvátország 0-0.
Az első igazán felejthető meccs a vb-n, azért itt is jön még 6 perc ráadás.
Mintha belenyugodtak volna az egy pontba a csapatok, bár van még öt perc plusz a hosszabbítás
Egy kis statisztika: majdnem kétszer annyit a labda a horvátoknál, de a 10 labdavesztésük mutatja, hogy nagyon harcos ellenfélre akadtak ma.
71. perc
Horvátország
Beszorul Marokkó. Előbb En-Nesyri mentett saját kapujánál akrobatikus mozdulattal, majd két szöglettel növelte a nyomást Horvátország, eredmény nélkül.
Láttunk már 0-0-ákat ezen a vb-n, de a dánok és a lengyelek is eseménydúsabb kilencven+ percet produkáltak, mint most a horvátok. Igaz, messze még a vége.
65. perc
Marokkó
Megint Hakimi és megint Marokkó. Most egy jó 30 méteres szabadrúgásból tesztelte Livakovicot, de a horvát kapus biztosan ütötte ki a löketet.
62. perc
Marokkó
Hakimi beadása okoz egy kis derültséget, hárman rúgtak "luftot", így se lett belőle nagy helyzet.
59. perc
Újabb kényszerű csere, most a marokkóiaknál. A bayernes Mazraoui sérült meg, Attiah-Allah jött a helyére.
50. perc
Élénkül a meccs. Egy percen belül helyzet itt - helyzet ott. A nagyobbat egy horvát szöglet után Lovren hagyta ki. Hat méterről lőtt estében a védő, Amrabat a gólvonal előtt bevetődve blokkolt.
Kezdődik a második félidő. Cseréltek a horvátok: a megsérült Vlasic helyett Pasalic a pályán.
Vége a félidőnek, nincs gól. Marokkó-Horvátország 0-0.
45+1. perc
Csak összejön egy-két nagy horvát helyzet a félidő végére. Sosa baloldali beadására érkezett az előbb még ápolt Vlasic, de ötméteres lövését bravúrral védte Bounou kapus. Később Modric lőtt fölé, de maradt a 0-0.
40. perc
Modric-on érződik leginkább a frusztráltság a horvátok közül. Legalább harmadik szabálytalanságát követi el (pedig ez normál esetben Brozovic reszortja), ebből a második a tizenhatos előterében, igen veszélyes helyről. Igaz, ebből sem tud helyzetet kialalkítani Marokkó.
Az az ember érzése, hogy a szaúdiak tegnapi hőstette elhitetette minden előzetesen esélytelennel: van esély. Felkészül: Japán és Costa Rica.
Izlandi tapsritmus harsan fel Katarban egy Marokkó-Horvátország meccsen. A tetten ért globalizáció!
5-1 a kapuralövési arány, és nem a horvátoknak...
Ez a harmadik Afrika-Európa meccs a vb-n. Abban hasonít a Hollandia-Szenegál és Dánia-Tunézia meccsekre ez a mai, hogy kevés a helyzet, és nincs gól fél óra után. Viszont Marokkó jóval technikásabbnak, kombinatívabbnak tűnik, mint gól nélkül maradó társai.
Marokkó
Eltelt a félidő fele úgy, hogy a horvátok még nem találták el a kaput. Modric mindenesetre mindenhol feltűnik, a marokkóiak pedig nagyon kulturált, érett focit játszanak. Ez esz a halálcsoport? Ne felejtsük, este ugyanebben a csoportban Kanada-Belgium!