Élő
Élő frissítések
Németh Dániel

Frissítve 01/12/2022 - 18:04 GMT+1

Marokkó így csoportelsőként várhatja az ellenfelét (az E-csoport második helyezettjét kaphatja), a horvátok pedig az E-csoportot megnyerő válogatottal játszanak.
A papírforma alapján Spanyolország-Horvátország és Marokkó-Németország mérkőzéseket jelenthet.
18:00
Live comment icon
Kicsit későn kapcsoltak a belgák (ha az egész vb-t nézzük, akkor nagyon), a helyzeteik nagy részét a 60. perc után sikerült kialakítani.
Hát ez elég beszédes.
A belga válogatott az egész tornán szenvedett, de ezen a meccsen győzelmet érdemelt volna. Lukaku önmagában 1,35-ös xG-t termelt, többet mint a horvát csapat összesen, a Belgium pedig 3,29-ig jutott összességében.
Gólt azonban nem sikerült szerezni, és így a belga aranygeneráció egy részének valószínűleg ez volt az utolsó mérkőzése a világbajnokságokon.
Itt a vége, Belgium kiesett, Horvátország és Marokkó a továbbjutó!
90 + 2
Belgium
Doku gyötörte be a bal szélről nagy nehezen, Lukaku elől azonban az utolsó pillanatban, becsúszva mentett Gvardiol.
17:51
4 perc a hosszabbítás.
(Most bezzeg nem tudtak többet.)
90. perc
Belgium
MI MARADT KI?!
Doku gyönyörű cseleit követően Thorgan Hazard tudta beadni a labdát a jobbszélről (Livakovic megint vakon volt a beadásnál), Lukaku viszont képtelen volt bepasszolni az üres kapuba.
87. perc
Belgium
Pár perc jut így Eden Hazard-nak. Vajon képes megmenteni a belgákat?
Free Kicks1
87. perc
Belgium
Addig-addig járatták a labdát a belgák, amíg Meunier-nek sikerült belőnie a tizenhatoson belülre, Lukakuról pedig kis híján a kapuba pattant a labda. Megúszták a horvátok, de közel jártak a belgák a vezetéshez.
85. perc
Belgium
Livakovic és Gvardiol között nem volt tökéletes az összhang, a kapus maradt, a védőnek így nehéz dolga volt. De Bruyne lecsapott a labdára, a beadását azonban sikerült blokkolnia Gvardiolnak.
Belgium
Roberto Martinez természetesen Eden Hazard-nak tartogatta az utolsó cserét.
83. perc
Horvátország
Húha, Gvardiol elég kockázatosan adta haza a labdát, Livakovicnak nagyon észnél kellett lennie. A bíró nem is ítélte végül hazaadásnak, hiába reklamálták a belgák.
80. perc
Juranovic törhetett be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, de nem mert lőni, inkább a passzt választotta, ami nem sikerült jól.
76. perc
Perisic vezethette rá a védőkre a labdát, Vertonghen azonban nagyon rutinos volt, és még a lövés előtt tisztán szerelte.
17:37
Messze ez a belgák legjobb félideje eddig a vb-n. Doku sebessége a balszélen még veszélyes lehet, és sokat jelent Lukaku jelenléte is a tizenhatoson belül. A cserék közük egyelőre T. Hazard mutatta a legkevesebbet.
Közben Kanada kis híján kiegyenlített, Hutchinson fejese a felső lécről a gólvonalra csapódott vissza.
72. perc
Belgium
Doku mellett Tielemans kap bő 20 percet.
*Fouls2
72. perc
Wide1
69. perc
Belgium
De Bruyne lőtt jobb oldalról, kissé kiszorított helyzetből, Livakovicnak azonban nem okozott problémát.
68. perc
Petkovic készített le egy labdát Modricnak, aki lendületből érkezhetett, de a lövése nem sikerült jól.