Hidegrázós öltözői jelenet, ami a foci-vb legnagyobb fordulatát hozta – videó

Lantos András

Frissítve 28/11/2022 - 07:27 GMT+1

A foci-vb eddigi legdrámaibb meglepetését Szaúd-Arábia okozta, miután 0-1-ről fordítva 2-1-re megnyerte az Argentína elleni találkozót. Ehhez kellett egy egészen megdöbbentő, még a fotelben ülve is felvillanyozó beszéd Hervé Renard edzőtől a félidőben. A tréner többek között azzal próbálta felpiszkálni játékosait, hogy legalább lőjenek egy szelfit Messivel.

Hervé Renard elképesztő öltőzi beszéde közben.

Fotó: From Official Website

Majdnem minden hollywoodi film alapkelléke a főhős szívbe markoló, mélyre hatoló, szenvedélyes beszéde a nagy ütközet előtt.
Amitől az ember még a fotelben ülve is elszántabban fogja a távirányítót és a ropis zacskót.
Ám néha a valóságban is elhangoznak ilyenek. Mint például az Argentína – Szaúd-Arábia foci-vb csoportmérkőzés félidejében.
Az argentin csapat 1-0-ra vezetett, de nem játszott kifejezetten harapósan, és Renard megpróbálta feltüzelni játékosait, hogy higgyék már el, ezt a meccset meg lehet nyerni. Elhitték, megnyerték.
Most azonban abban a kivételes helyzetben vagyunk, hogy a szaúdi szövetség nyilvánosságra hozta a francia edző szenvedélyes beszédét, így mi is átélhetjük, mi hozta ki az esélytelennek hitt csapatból a fordítást.
Renard elsősorban a védekezés szorosságával nem volt elégedett a szünetben.
Itt a szaúdi szövetség 10 perces videója arról a mérkőzésről. A félidei öltözőjelenet 6:15 után kezdődik.
„Mégis mit csinálunk? Saleh! Ez neked pressing? A pressing nem azt jelenti, hogy jól felmész! Tambakti! A legutóbb is… Messi ott van a pálya közepén, és nála a labda, te meg csak állsz a védelem előtt! Azt várod, hogy Ali fogja őt a középpályán?”
Legalább fogd a telefonod, és csinálj vele egy képet!
„Nála van a labda! Ott vagy a védelem előtt, nincs más ott rajtad kívül. Követed, bárhova is megy!”
Majd egy hirtelen váltással arról kezdett el beszélni, vegyék már észre, ezt a meccset meg lehet nyerni.
„Hát nem érezitek? Nem fogjátok fel, hogy ezt meg tudjuk fordítani? Nem érzitek? Lazán játszadoznak csak.”
„Gyerünk már, srácok! Ez a világbajnokság! Adjatok bele mindent!”
Egy ilyen beszéd után még egy csokor mocsári zsurló is elkezdene jól focizni. A szaúdiak is elkezdtek, és meg is lett az eredménye: Saleh Al Shehri és Salem Al Dawsari góljaival 5 perc alatt megfordították a meccset.
Szaúd-Arábia azóta Lengyelországtól kikapott 2-0-ra, utolsó csoportmeccsét pedig szerdán játsza Mexikó ellen.