Megkezdi szereplését Magyarország a 2020-as Európa-bajnokságon, ráadásul rögtön a címvédő Portugália ellen kell bizonyítani. A két válogatott öt évvel ezelőtt is összecsapott a csoportkörben, akkor 3-3-as döntetlen lett a vége. Hasonló eredményt most is aláírnánk alighanem, a portugálok ugyanis több poszton erősödtek a 2016-os meccs óta, így Marco Rossi csapatának ezúttal még nagyobb bravúrra lenne szüksége.

Portugália
    Itt a vége. 3-0-ra nyertek a portugálok, de csalóka ez a végeredmény, a magyar válogatott sokkal közelebb volt a pontszerzéshez, mint amit a gólkülönbség sugall. Guerreiro megpattanó lövését követően picit szétesett fejben a hazai csapat, ennek köszönhetően nyílt ki az olló a végén.
    Portugália
    90. perc - Ronaldo-dupla. A portugálok könnyedén passzolgattak a tizenhatoson belül, a Juventus klasszisa pedig szépen elhúzta Gulácsi mellett a labdát, már csak az üres kapuba kellett begurítania. Megtette.
    5 perc a hosszabbítás.
    Magyarország
    Varga Kevin érkezett Fiola Attila helyére.
    Portugália
    Ronaldo belövi, 2-0-ra vezetnek a portugálok. Ez volt a 10. találata az Eb-k történetében, válogatott szinten pedig 105-nél jár.
    Portugália
    86. perc - Tizenegyeshez jut Portugália.
    Portugália
    84. perc - 1-0 Portugáliának. Silva beadása megpattant Szalain, így lett jó Guerreirónak, akinek a próbálkozása Orbanon váltott irányt, Gulácsi tehetetlen volt.
    84. perc - Nego nagyon jó csere volt, az ellentámadásoknál jóval veszélyesebb lett a magyar csapat. Ezúttal Schönt próbálta kiugratni, de egy az egyben nem sikerült megverni Pepét.
    Portugália
    Kettős csere a portugáloknál is.
    Carvalho helyén Sanches, Jota helyett Andre Silva.
    Nego ugratta ki Schönt, aki végigvitte az akciót, és be is lőtte a helyzetét. Már elsőre is lesgyanús volt, a partjelző a jelenet végén be is intette.
    Kettős csere a magyaroknál.
    Schön váltja Sallait, Sigér Kleinheislert.
    Mégis nézte a VAR szoba a helyzetet, de szerencsére nem változtatták meg az ítéletet.
    Portugália
    76. perc - Ronaldo kapott volna labdát a tizenhatoson belül, a keresztező Fiola azonban elhozta a labdát. Reklamálnak a portugálok, de a VAR nem vizsgálta a kezezést.
    75. perc - Szalai gondolt egyet, és ellőtte távolról. Jó távolra.
    Portugália
    74. perc - Pepe rúgja fel Sallait.
    73. perc - Szalai labdaszerzését követően forgattuk át gyorsan a labdát a portugál térfélre, Nego szép cselét követően Sallai húzta le a labdát Lovrencsicsnek, a beadását Szalai fejelte kapura, Pepe azonban tisztázott.
    Portugália
    Silva helyén Silva. Bernardo le, Rafa fel.
    70. perc - Magyar támadás, amelynek a végén Sallai lőtt - gyengén és mellé. Remek volt az összhang Szalaival, aki jól érezt emeg, hogy csatártársa jobb helyzetből próbálkozhat.
    Portugália
    68. perc - GULÁCSI! Sokadik nagy védése a magyar kapusnak, ezúttal Bruno Fernandes próbálkozott távolról, lövése kellemetlenül csapódott a jobb alsó felé, de a Leipzig kapusa bravúrral hárított.