A Real csak a 87. percben lőtt góllal tudott nyerni, gólparádé Dortmundban

Publikálva 22/11/2016 - 23:20 GMT+1

A Bajnokok Ligája keddi játéknapjának történései.

Nikolics Nemanja is betalált kedden a Legia Warszawa Borussia Dortmund elleni, idegenbeli találkozóján, melyen 8-4-es német siker született, ezzel a mérkőzés a labdarúgó Bajnokok Ligája történetének leggólgazdagabb meccse lett.

A dortmundi mérkőzésen a magyar válogatott támadó csak a kispadon kezdett, együttese mégis gyorsan vezetést szerzett, sokáig azonban nem örülhetett, mert a Dortmund a 17. és a 20. perc között háromszor is eredményes volt. A gólgyártás ezután is folytatódott, a 75. percben becserélt Nikolics pedig a 83.-ban volt eredményes. A meccsen a hosszú sérüléséből most visszatért német Marco Reus három gólt szerzett.
A BL eddigi gólrekordját a 2003. november 5-én játszott AS Monaco-Deportivo La Coruna meccs tartotta 11 góllal (8-3).
A nap rangadóján, a Sevilla-Juventus mérkőzésen hiába szerzett vezetést korán a spanyol együttes, a feszült hangulatú összecsapáson Franco Vazquez az első félidő derekán néhány percen belül két sárga lapos szabálytalanságot is bemutatott, így kiállították. Az olasz bajnok még a félidő végén, egy a spanyolok által hevesen vitatott büntetőből egyenlített, majd a második játékrészben, annak is a hajrájában két gólt szerzett, így első olasz csapatként győzött a Sevilla otthonában.
A hétvégi bajnoki után a keddi mérkőzésen is pályára lépett a Juventusban a 16 éves Moise Keane, aki ezzel a BL első 2000-es években született játékosává vált.
?? pic.twitter.com/E3VOtsQPrQ — Juventus Fr (@Juventus_Fr) 2016. november 22.
Az ötödik forduló keddi találkozóit követően a már korábban nyolcaddöntőbe jutott Borussia Dortmundhoz most csatlakozott a Lisszabonban győztes Real Madrid, az E csoportban az AS Monaco és a Bayer Leverkusen, a G csoportban a Leicester City, illetve a H csoport élére állt Juventus.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:E csoport:AS Monaco (francia)-Tottenham Hotspur (angol) 2-1 (0-0)gól: Sidibe (48.), Lemar (53.), illetve Kane (52., 11-esből)CSZKA Moszkva (orosz)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (0-1)gól: Natcho (76., 11-esből), illetve Volland (16.)Az állás: 1. (már továbbjutott) AS Monaco 11 pont, 2. (már továbbjutott) Bayer Leverkusen 7, 3. Tottenham Hotspur 4, 4. CSZKA Moszkva 3F csoport:Borussia Dortmund (német)-Legia Warszawa (lengyel) 8-4(5-2)gól: Kagava (17., 18.), Sahin (20.), Doembele (29.), Reus (32., 52., 93.), Passlack (81.), illetve Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)Sporting Lisboa (portugál)-Real Madrid (spanyol) 1-2 (0-1)gól: Silva (80., 11-esből), illetve Varane (29.), Benzema (87.)piros lap: Pereira (64., Sporting)Az állás: 1. (már továbbjutott) Borussia Dortmund 13 pont, 2. (már továbbjutott) Real Madrid 11, 3. Sporting Lisboa 3, 4. Legia Warsawa 1G csoport:FC Köbenhavn (dán)-FC Porto (portugál) 0-0Leicester City (angol)-FC Bruges (belga) 2-1 (2-0)gól: Okazaki (5.), Mahrez (30.), illetve Izquierdo (52.)Az állás: 1. (már továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. FC Porto 8, 3. FC Köbenhavn 6, 4. FC Bruges 0H csoport:Sevilla (spanyol)-Juventus (olasz) 1-3 (1-1)gól: Pareja (9.), illetve Marchisio (45+2., 11-esből), Bonucci (84.), Mandzukic (94.)piros lap: Vazquez (36., Sevilla)Dinamo Zagreb (horvát)-Olympique Lyon (francia) 0-1 (0-0)gól: Lacazette (72.)Az állás: 1. (már továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10, 3. Olympique Lyon 7, 4. Dinamo Zagreb 0