Szoboszlaiék gólgazdag meccsen győztek, a Bayern tovább keresi a formáját Tuchellel

Publikálva 15/04/2023 - 18:28 GMT+2

Az RB Leipzig 3-2 legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának szombati játéknapján.

Timo Werner

Bundesliga - Fordított és nyert a Lipcse

A magyar válogatott Szoboszlai Dominik a mérkőzés harmadik percében éles szögből lőtte kapura a labdát, a vendégek kapusa azonban bravúrosan hárított, majd két perccel később az Augsburg szerezte meg a vezetést. A 10. percben egyenlítettek a hazaiak, akik a szünetig még kétszer betaláltak, így a félidőre már 3-1-es lipcsei vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második felvonásban szépített az Augsburg, ezzel alakult ki a végeredmény.
Szoboszlai mellett az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.
A címvédő Bayern München a keddi BL-negyeddöntős manchesteri vereségét követően már másodszor nem nyert ezen a héten: Thomas Tuchel játékosai - akiknek a felkészülését másodedzőként Lőw Zsolt is segíti - ezúttal 1-1-es döntetlent játszottak hazai pályán a Hoffenheimmel.