Dortmundba igazolt a vb-bronzérmes belga hátvéd

Publikálva 25/06/2020 - 20:55 GMT+2

A 28 éves játékos szabadon igazolható volt, így a BVB ingyen szerezte meg a játékjogát.

Aláírta szerződését a Borussia Dortmundnál Thomas Meunier: a francia bajnok Paris Saint-Germaintől érkező belga védő 2024-ig kötelezte el magát a német labdarúgó-bajnokság második helyezettjéhez.

"Thomas Meunier hosszú ideje bizonyítja többek között a Bajnokok Ligájában és a válogatottban is, hogy milyen magas szinten képes teljesíteni. Tapasztalata nagy hasznunkra fog válni" - mondta róla Michael Zorc sportigazgató.
A futballista úgy fogalmazott: a Dortmund pontosan azt a játékot játssza, amelyre ő is vágyik, és akárcsak korábbi csapataival, a belga Bruggével és a PSG-vel, itt is bajnoki címet szeretne szerezni.
A párizsi együttessel - amelyet a BVB korábbi edzője, Thomas Tuchel irányít - Meunier háromszor nyerte meg a francia bajnokságot, kétszer pedig a kupát. A belga válogatottban 40 meccsen lépett pályára, 2018-ban világbajnoki bronzérmes lett a gárdával. Dortmundban Axel Witsel és Thorgan Hazard személyében két honfitárs csapattársa is lesz.