Doncicéknak a negyeddöntő volt a végállomás az Eb-n

Publikálva 14/09/2022 - 22:50 GMT+2

A lengyel válogatott bejutott a pénteki elődöntőbe a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, miután szerdán Berlinben fordulatos mérkőzésen legyőzte a címvédő szlovén csapatot.

Szlovénia - Lengyelország

Férfi kosárlabda Eb - Négy között a címvédőt kiejtő lengyel csapat

A negyeddöntőben a szoros első negyed után a lengyelek állva hagyták ellenfelüket, és 19 ponttal elhúztak a nagyszünetre. Ezt követően óriási változott a játék képe, a szlovénok 24-6-os negyeddel visszajöttek a meccsbe, a záró felvonás elején pedig átvették a vezetést. Innen újból fej fej mellett haladt a két gárda, ám a végét a lengyelek bírták jobban, és a fináléba kerülésért az olimpiai ezüst-, világbajnoki bronzérmes franciákkal találkoznak.
A mezőny legeredményesebbje Mateusz Ponitka volt 26 ponttal, a szlovénok NBA-sztárja, Luka Doncic (Dallas Mavericks) 14-ig jutott.
A lengyelek ezt megelőzően 1971-ben jutottak a legjobb négy közé kontinensviadalon, legutóbb a csoportkörből sem jutottak tovább.
Ezzel eldőlt, hogy a magyar érdekeltségű kölni csoportból két együttes, a francia és a német jutott be a négy közé.
Eredmények:
negyeddöntő:
  • Lengyelország-Szlovénia 90-87 (29-26, 29-13, 6-24, 26-24)
korábban:
Franciaország-Olaszország 93-85 (27-20, 11-11, 18-31, 21-15, 16-8), hosszabbítás után