A Győrbe igazoló kapus lett az év legjobb kézilabdázója
Két dán kapus, a férfiaknál Niklas Landin, a nőknél pedig Sandra Toft lett az év legjobb kézilabdázója a nemzetközi szövetség (IHF) szavazásán. A német THW Kiel kapuját védő Landin másodszor kapta meg az elismerést.
Sandra Toft
Fotó: Other Agency
A férfiaknál a spanyol Talant Dujshebaev és a horvát Ivano Balic kétszer, a francia Nikola Karabatic és a dán Mikkel Hansen háromszor részesült az 1988 óta létező díjban, de Landin az első, aki egymást követő két alkalommal megkapta, ugyanis a 2019-es év legjobbjának is őt választották, a 2020-as teljesítményeket viszont a koronavírus-járvány miatt nem értékelték.
A 33 éves Landin tavaly német bajnok, illetve olimpiai és világbajnok lett, és a szavazatok 24,12 százalékával végzett az élen. A második helyen a Flensburg svéd játékosa, Jim Gottfridsson zárt 23,87 százalékkal.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2022/03/28/3345964.jpg)
Niklas Landin
Fotó: SID
A nőknél Sandra Toft - aki a francia Brest Bretagne csapatából idén nyáron Győrbe igazol - a voksok 30,96 kapta meg. Ő a norvég Cecilie Leganger után mindössze a második kapus a nők között, akit az év legjobbjának választottak az IHF-nél.
A férfi és a női csapatot irányító edzők között is a dán válogatott szövetségi kapitányát, Nikolaj Jacobsent, illetve Jesper Jensent díjazták.
Forrás: MTI
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-96003c89-cf48-4721-828c-1772716592b4-68-310-310.jpeg)