Landa és a Vuelta: „Nem hiszem, hogy lesz esélyem a dobogóra”
Publikálva 09/08/2022 - 10:31 GMT+2
Mikel Landa hét év után lett újra dobogós nagy körversenyen, a legutóbbi volt a hetedik Top10-es helyezése Grand Touron. A Bahrain versenyzője úgy érzi, neki a Giróban nem igazán volt több, a Vueltán viszont inkább szakaszgyőzelemben gondolkodik.
Mikel Landa
Fotó: AFP
„Már a Giro rajtja előtt is éreztem, hogy meglehet a dobogó. Úgy voltam vele, ha nem esek el, vagy nem jön egy betegség, vagyis a szokásos katasztrófák elkerülnek, akkor ott lehetek a legjobbak mellett. Megcsináltuk, eljutottunk a végéig, én mindent beleadtam, épp ezért boldog is vagyok.”
Ezt mondta a Giro vége után Mikel Landa, aki kis túlzással eddigi pályafutása legjobb GT-eredményének nevezte ezt a harmadik helyet.
„Kemény verseny volt, kemény ellenfelekkel. Kevés volt az igazaán durva, tényleg hegyi befutós szakasz, de ami meg az volt, ott nem tudtam támadni. Az Apricás nap végén volt egy lejtmenet, az konkrétan megmentett, szóval nekem ebben nem volt több. Mindent kiadtam magamból, így azt hiszem, valóban a mostani volt az egyik legjobb háromhetesem. Elégedettnek kell lennem”– nyilatkozta Landa, aki szerint a mezőny nem igazán számolt a későbbi rózsaszín trikóssal.
„Hindley-t jól ismertük, hisz 2 évvel ezelőtt láttuk, hogy mit tud, amikor második lett, így nem volt akkora szenzáció, hogy végig bírta a három hetet. Ő egy erős srác, nagyon jó csapattársakkal. A Bora megmutatta, hogy felnőtt a legnagyobbakhoz, mostantól velük is számolni kell a háromheteseken. És erre azért nem voltunk felkészülve. Mindannyian vártuk, hogy az Ineos átvegye az irányítást, aztán Hindley-ék voltak azok, akik sok fájdalmat okoztak nekünk.”
Landa harmadik helyen zárta a Girót, ami azt jelenti, hogy a 2015-ös olasz kör után lett ismét Top 3-as egy nagy körversenyen. A Tourt végül kihagyta, a Giro óta nem is ment túl sokat, mindössze a burgos-i körön állt rajthoz. És úgy tűnik, a Vueltát megelőzően, már nem is fog sehol élesben tekerni.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2022/08/09/3429834.jpg)
Mikel Landa
Fotó: AFP
Annak ellenére, hogy a Vingegaard, Pogacar, Bernal, Roglic négyesből, senki nem lesz ott az utrechti rajtnál, Landa nem az összetettben gondolkodik.
„A holland kezdés után, az első hét jó pár lehetőséget tartogat. Én úgy megyek erre a Vueltára, hogy szakaszt szeretnék nyerni. Ez sokkal inkább moitvál, mint az összetett. Azt hiszem, nekem a formám alapján, most nem lesz esélyem a dobogóra. Ezt annak ellenére mondom, hogy Pogacarék hiányában, nagyon nyitott lesz a verseny.”
Ennek ellenére Evenepoel azért ott lesz a rajtnál, és ő bár nem túl rutinos a háromheteseket illetően, Landa szerint is nagy esélyes.
„Azok alapján, amit a San Sebastianon csinált, bármire képes lehet. De tényleg bármire. Szóval igen, ő valóban ott van azon versenyzők között, akire nagyon oda kell figyelni.”
(Forrás: AS.com)
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés