A két szupertehetség, a világbajnok Magdeleine Vallieres és a Grand Tour-reménység Cian Uijtdebroeks közös álma, hogy nagy kerékpáros legyen belőlük

Magdeleine Vallieres élete legnagyobb sikerét az idei országúti világbajnokságon aratta azzal, hogy győzött a női mezőnyversenyben. Párja, a Tour de l’Ain-t megnyerő és a Lombardián top 10-ben záró Cian Uijtdebroeks 2023 végén meglehetősen viharos körülmények között szerződött a Borától a Visma csapatához, ahonnan most a Movistarhoz igazolt.

Uijtdebroeks ötvenes szóló után nyert először profiként

Videó forrása: Eurosport

Magdeleine Vallieres és Cian Uijtdebroeks életük első páros interjúját adták a Het Nieuwsbladnak.
Vallieres épp végzett a kimerítő lépcsőzős edzésével, Uijtdebroeksnak pedig pihenőnapja volt, így ott várta párját és adta neki a frissítőket a fárasztó edzés után. Magával a lépcsőzéssel kapcsolatban a két fiatal tehetség nincs egy véleményen.
Vallieres: Tavaly kezdtük el csinálni a csapattal, én csak az offszezonban végzem, hogy javítsak a robbanékonyságomon. Cian gyakran kinevet miatta.
Uijtdebroeks: Ez így van. Mondjuk időközben valakiből világbajnok lett. Valakiből pedig nem. Úgyhogy talán nekem is bele kéne vágnom.
A Kigaliban rendezett országúti világbajnokság egyik legnagyobb híre volt, hogy a kanadai lány, aki a 2022-es Tour de l’Avenir-győztes belga tehetség barátja, meglepetésre megnyerte a mezőnyversenyt.
A világ ekkor még nem nagyon tudott kettejük kapcsolatáról, Victor Campenaerts azonban kikotyogta, hogy ők ketten együtt vannak. "Magdeleine Vallieres? Ő Cian barátnője. Együtt tekert velünk itt az edzéseken."
Uijtdebroeks: (nevet) Na, azóta töröltem Victort a kontaktjaim közül, és letiltottam őt Instagramon.
picture

Őrült meglepetés, szinte ismeretlen kanadai versenyző lett a női világbajnok!

Videó forrása: Eurosport

Vallieres: (nevet) Épp repültem Kanadába, úgyhogy semmit sem tudtam Victor interjújáról. De miután földet értünk, hirtelen jött egy rakat üzenet a telefonomra.
Uijtdebroeks: Victor nem tudott még semmit a kapcsolatunkról. Az egyik edzésen épp összefutottunk Magdeleine-nel Kigaliban, úgyhogy ő is csatlakozott hozzánk. És ha már így alakult, nyilván elmondtuk neki, mi a helyzet.
Ha nincs Campenaerts, a világ talán még most sem tudna a kapcsolatukról. És bár most már így nem rejtőzködhetnek, abban azért nem voltak biztosak, hogy készen állnak egy páros interjúra. Érthető, hisz a szerelmük friss, és ugye mégiscsak a magánéletükről van szó.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
De két jó fej emberről van szó, akik megértették, hogy a Het Nieuwsblad újságírója egy különleges csemegével szeretne visszatérni Gran Canariáról a lap szerkesztőségébe.
Kellett egy kis győzködés, de végül belementek az interjúba, azzal a késéssel, hogy ha lehet, közben ne nagyon távolodjanak el a sporttól. A kérdés azonban, hogy "hol találkoztatok?", szerencsére még belefért.
picture

Vas Blanka remekül ment a felejthetetlen világbajnokságon, kanadai bombameglepetés a káoszban

Videó forrása: Eurosport

Vallieres: Andorrában, egy magaslati edzőtáborban.
Uijtdebroeks: Egy magas hegyen, amelynek a neve Pic Maia. Szerintem az első beszélgetésünk a táplálkozással kapcsolatban volt.
Vallieres: Nem az volt, hogy meghívtalak hozzánk, a csapathoz vacsorára?
Uijtdebroeks: Igen, ez egy olyan meghívás volt, amit természetesen nem utasítottam vissza. Aztán hirtelen ott ültem egy asztalnál és körülöttem az EF teljes női csapata.
Ők nem gondolják, hogy véletlen volna, hogy a mezőnyön belül találták meg a szerelmet. Mindketten a sportért élnek 0-24-ben. "Mindketten teljesen benne vagyunk a sportban" – fogalmazott Uijtdebroeks. "Nem járunk el randizni túl gyakran. A magaslati edzőtáborokban találkozunk egymással. Hol máshol?" – tette hozzá Vallieres. Szerintük az, hogy az élsportolók rögeszmés életét élik, egyértelműen csak hozzáad a kapcsolatukhoz.
Vallieres: Úgy gondolom, komoly erőforrás az, hogy mindketten kerékpárosok vagyunk.
Az apró dolgok, amiket mi megcsinálunk és amiket más emberek furcsának találnának, számunkra teljesen normálisak.
picture

Cian Uijtdebroeks

Fotó: AFP

Uijtdebroeks: Értem, hogy ő mit, miért csinál, és ő is érti, hogy én mit, miért csinálok. Megérti például, hogy egy kicsit korábban fekszem le aludni.
Vallieres: Amikor egy nagy edzésblokk közepén vagy.
Uijtdebroeks: És azt is elfogadja, hogy ilyenkor ingerlékenyebb vagyok. (nevet) Ilyenkor ő a sportpszichológusom is egyben. Kár, hogy ülésenként 5000 eurót számít fel ezért. Csak viccelek.
Vallieres: (nevet) De hiszek benne, hogy mindketten tanulunk a másiktól. Egész pályafutásom során mindig segítő voltam.
Cian segített rájönni, hogy elég erős vagyok ahhoz is, hogy kapitány legyek.
Uijtdebroeks: Jövőre ugye indulsz a Walloon Classics-on? Ott ismerek minden utcát és minden kátyút. Ott is tudok majd segíteni. Megtanítom majd, hol tudod leszakítani a többieket. (nevet)
A HN munkatársa egy játékos kvízzel is készült a fiataloknak, elsősorban azzal kapcsolatban, hogy mennyire ismerik már egymást. Uijtdebroeks kezdte, aki felé az volt az első kérdés, hogy mi Magdeleine specialitása az ételek terén, hogy mi az, amit ő maga a legjobban tud elkészíteni.
picture

Cian Uijtdebroeks

Fotó: AFP

Vallieres: Adok egy tippet segítségül: egyszer már neked is elkészítettem.
Uijtdebroeks: A banánkenyér.
Vallieres: Így van, helyes.
A második kérdéshez a helyes választ az EF honlapján olvasható. Magdeleine egyszer felsorolta azt a három dolgot, amik nélkül nem tudna élni. Ha Cian a háromból kettőt eltalál, már jár neki a pont.
Uijtdebroeks: Sajnos nem olvastam az interjút. De azonnal az ugrott be, hogy biztos én vagyok az egyik. (nevet)
Vallieres: (hangosan kacag) Sajnos erre nem gondoltam.
Uijtdebroeks: Amúgy a kerékpárod nyilván.
Vallieres: Igen, helyes.
Uijtdebroeks: Mi lehet még, ami nélkül nem tudna… talán a juharszirup?
Vallieres: Lehetett volna, de nem. Emlékszem, hogy iszonyú fáradt voltam, amikor feltették nekem ezt a kérdést abban az interjúban. A másik két dolog, amit mondtam, nem volt valami inspiráló… Na jó, megmondom: az air fryerem és a telefonom.
picture

Magdeleine Vallieres

Fotó: AFP

Uijtdebroeks: Úú, az air-fryer tényleg. Amikor krumplit eszem nálad, az mindig ott készül. De a telefonod? Szerintem anélkül könnyen megvagy. Mindegy, nem jár a pont.
Vallieres: Ez nem megy valami jól.
 Uijtdebroeks: Na, de térjünk vissza, következő kérdés.
Az utolsó kérdés is abból a bizonyos EF-interjúból való. Magdeleine beszélt arról, hogy régen nézte a Beverly Hills 90210 című sorozatot, bár azt mondja, főleg a tesója, és még nagyon fiatalok voltak. A kérdés azonban az, hogy Cian vajon tudja-e, mi a párja kedvenc filmes műfaja.
Uijtdebroeks: Hmmm, a romantikus?
Vallieres: Nem. Hahaha. (nevet nyomatékosan)
Uijtdebroeks: Áá, a vígjáték, persze. együtt néztük a Ted 1-et és 2-t. Én a Csernobilt akartam nézni, de az nem igazán vígjáték.
Amikor megtörtént a szerepcsere, kiderült, hogy Magdeleine remek kvízes és rendkívül felkészült Cianból. Egyik kérdésen sem gondolkodott túl sokat. Az első az volt, hogy a kerékpáros pályafutása után Cian mit szeretne sportolni. Magdeleine azonnal rávágta, hogy a rallyzni. Ezután tudta azt is, hogy párja gitározott tizenévesen, sőt, még most is szokott, valamint tisztában volt azzal is, hogy a Margarita Cian kedvenc pizzája.
Volt egy bónuszkérdés is az újdonsült movistaros tanulmányaival kapcsolatban. A helyes válasz a pszichológia. Mivel Magdeleine ezt is tudta, toronymagasan nyerte a kvízt.
picture

Magdeleine Vallieres

Fotó: AFP

Ezek után jöhettek a sportos kérdések. Mindkettejük karrierje komoly változásokat hozott az idén. Magdeleine megérdemelten, de teljesen váratlanul világbajnok lett.
Vallieres: A trikó természetesen nagyon különleges a számomra.
Az, hogy világbajnok lettem, nagyobb nyomást helyez majd rám, de én nagyon várom már ezt a nyomást. 2026-ban komoly céljaim vannak.
Uijtdebroeks szintén jó érzésekkel zárhatta az évet, hisz megnyerte a Tour de l’Ain-t és top 10-ben zárt a San Sebastianon, a Lombardián és az Emilián is. Azonban, akár csak kér évvel korábban, ismét a szerződése lejárta előtt váltott csapatot.
Uijtdebroeks: A célom mindig is az volt, hogy egyre jobb Grand Tour-menő váljon belőlem. Ennek a legjobb módja nyilván az, hogy induljak Grand Tourokon. A Vismánál azonban egyáltalán nem volt biztos, hogy 2026-ban ez össze fog nekem jönni.
Ha pedig ez ilyen bizonytalan, az azt jelenti, hogy már nem vagyunk egy hullámhosszon.
Elkezdtem keresni egy csapatot, amely passzol a céljaimhoz és a Movistar éppen ilyen. Együtt tudunk majd fejlődni a háromhetesen. Ne felejtsétek el, hogy velük már beszéltem azelőtt is, hogy aláírtam a Borához.
Eddig úgy látom, hogy egy nagyon profi környezetbe kerültem. Minden nap kapok egy étrendtervet. Nem egy appon keresztül, hanem egy specialistától, aki közvetlenül velem beszél. Ő végrehajt bizonyos változtatásokat azok alapján, amit mondok.
Jó, hogy egy ilyen csapatban vagyok, mivel én gyakran elveszítem a kontaktot a saját érzéseimmel. A csapat ugyanis nem csak arról beszél velem, hogy milyenek a számaim, hanem arról is, hogy éppen, hogy érzem magam.
picture

Magdeleine Vallieres

Fotó: AFP

Az egyik legnagyobb kihívás az lesz 2026-ban, hogy Magdeleine és Cian eleget lássák egymást. Össze kell valamennyire hangolniuk a versenynaptárjukat.
Uijtdebroeks: Az tök jó például, hogy most a menedzseremnek, Alex Carerának köszönhetően együtt lehetünk Gran Canarián. Tavaly meghívtam Magdeleine-t, hogy csatlakozzon hozzám a Tour of Guangxira, de ő visszautasított.
Vallieres: (nevet) A világbajnoki cím után nagyon elfoglalt voltam és úgy döntöttem, visszamegyek Kanadába.
Uijtdebroeks: A Guangxi után én meg mentem edzőtáborozni az új spanyol barátaimmal…, szóval nem egyszerű. De van egy közös álmunk: hogy nagy kerékpáros legyen belőlünk. Ez pedig nem megy áldozatok nélkül.
Most erről szól az életünk: üldözzük az álmunkat.
Vallieres: Így van, üldözzük az álmunkat.
picture

Cian Uijtdebroeks, Magdeleine Vallieres

Fotó: Getty Images


Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés