Pogacar újabb csapattársat veszített a Covid miatt, Cavendish nem marad a Quick-Stepnél

A legutóbbi két kiírásban győztes, jelenleg is éllovas szlovén Tadej Pogacar már a második csapattársát vesztette el Covid-fertőzés miatt a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen.

George Bennett és Brandon McNulty a Pogacarral ünnepli sikerét a La Planche des Belles Filles-en - Tour de France 2022

Fotó: Getty Images

A hétfői szünnapon kötelező koronavírus-teszt az új-zélandi George Bennettnél mutatta ki a fertőzést, így az UAE csapata hatfősre csökkent, miután szombaton a norvég Vegard Stake Laengen szállt ki megbetegedés miatt.

A cyclingtips oldal értesülései szerint Pogacar másik fontos hegyi segítője, a lengyel Rafal Majka tesztje ugyancsak pozitív lett, azonban ő folytathatja a viadalt, mivel elég alacsony a "vírusterheltsége" ahhoz, hogy ne fertőzzön meg másokat. A francia körversenyen jelenleg érvényben lévő szabály miatt ugyanis a verseny és a csapat orvosa, a nemzetközi szövetség (UCI) delegáltja és a kerékpáros közösen dönthet a folytatás mellett.
A mezőnyből a magyar körversenyen 2020-ban szerepelt ausztrál Luke Durbridge (BikeExchange-Jayco) sem állhatott rajthoz kedden a Morzine és Megéve közötti 148,5 kilométeres, hegyi befutóval záruló etapon.
picture

Luke Durbridge

Fotó: Getty Images

A Quick-Step Alpha Vinyl országúti kerékpárcsapata nem hosszabbítja meg a világbajnok brit Mark Cavendish szerződését.

"Fáj a szívem érte, de nem része a terveinknek" - idézte a csapatvezető Patrick Lefevere-t a cyclingnews szakportál.
"Nem fog velünk maradni, nem lehetséges" - nyilatkozta Lefevere a La Gazzetta dello Sportnak.
A vírusfertőzése és depressziója miatt három évig nyeretlen Cavendish 2021-ben tért vissza egykori csapatához, amelyben korábban három évet töltött el. Az országúton 2011-ben, pályán pedig háromszor világbajnok bringás magára talált: tavaly a Tour de France-on kiérdemelte a zöld trikót, négy szakaszt nyert és összességében 34. sikerével beérte az örökrangsor élén Eddy Merckxet.
picture

Mark Cavendish

Fotó: AFP

A rekorddöntés azonban nem sikerült a párizsi záróetapon, idén pedig nem volt rá lehetősége, a 37 éves sprinterklasszis helyett ugyanis a csapat a súlyos sérülésekből visszatérő Fabio Jakobsent indította el a jelenleg zajló francia körversenyen. A 25 esztendős holland egy etapgyőzelmet ünnepelhetett eddig, Cavendish pedig a májusi Giro d'Italián kapott lehetőséget, egyetlen sikerét a balatonfüredi mezőnyhajrában aratta. (Zámolyban pedig buszmegállót neveztek el róla.)
Májusban Cavendish úgy fogalmazott, még két évig folytatná pályafutását, Lefevere szavai alapján azonban erre csak más csapatban lesz lehetősége. A Quick-Step Alpha Vinyl elsőszámú sprintere ugyanis Jakobsen lesz, mellé érkezik jövőre a belga Tim Merlier az Alpecin-Deceunincktől.
Forrás: MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés