Győzött, így továbbjutott a Florida a Washington ellen

Eurosport Magyarország

Publikálva 14/05/2022 - 10:19 GMT+2

A Florida Panthers hosszabbítás után legyőzte a házigazda Washington Capitalst, ezzel 4-2-re megnyerte a két csapat párharcát és bejutott a keleti főcsoport elődöntőjébe az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL). A mindent eldöntő gólt Carter Verhaeghe szerezte a ráadás harmadik percében.

A Florida az 1996-os keleti döntő óta először nyert párharcot a playoffban

Fotó: SID

A Florida az 1996-os keleti döntő óta először nyert párharcot a playoffban, ez volt a leghosszabb ilyen sorozat az NHL-ben. A második körben a Toronto Maple Leafs-Tampa Bay Lightning csata továbbjutója lesz az ellenfele.
Nyugaton a Dallas egyenlített a vendég Calgary ellen, míg keleten a New York Rangers a Pittsburgh otthonában harcolta ki a hetedik meccset.

Eredmények:

rájátszás, főcsoport-negyeddöntők:
Nyugati főcsoport:
Dallas Stars-Calgary Flames 4-2
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-3.
Keleti főcsoport:
Pittsburgh Penguins-New York Rangers 3-5

Washington Capitals-Florida Panthers 3-4, hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4-2, a Florida javára.