Megvan a New York Rangers ellenfele, már csak a Dallas várja a főcsoportdöntős kihívóját

Frissítve 18/05/2024 - 09:22 GMT+2

NHL - A Florida Panthers lesz a New York Rangers ellenfele az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti főcsoportjának fináléjában.

Ryan Suter #20 és Matt Duchene #95 - Dallas Stars

Főcsoportdöntőbe jutott a Florida és a Dallas

A tavaly nagydöntős együttes a legutóbbi játéknapon 2-1-re győzött a Boston Bruins vendégeként, ezzel 4-2-re megnyerte a párharcot.
Nyugaton a Dallas Stars az első döntős, amely a Colorado Avalanche vendégeként gyűjtötte be - ugyancsak 2-1-es, de kétszeri hosszabbításban kiharcolt sikerrel - a negyedik győzelmet. A mérkőzést Matt Duchene döntötte el. A párharcot 4-2-re nyerte a Dallas és a konferencia-fináléban a Vancouver Canuckszal vagy az Edmonton Oilersszel csap majd össze. Ebben az ütközetben a Vancouver vezet 3-2-re.

Eredmények:

keleti főcsoport, elődöntő:
  • Boston Bruins-Florida Panthers 1-2
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Florida javára
nyugati főcsoport, elődöntő:
  • Colorado Avalanche-Dallas Stars 1-2 - kétszeri hosszabbítás után
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Dallas javára