Fabio Quartararo: Nem az én problémám, hogy a többi Yamahás szenved

Tokics Tamás

Frissítve 06/05/2022 - 09:42 GMT+2

Nem sokat fejlődött 2021-hez képest a Yamaha M1-es, a gyártó versenyzői csalódáskeltő eredményeket hoznak - a világbajnoki címvédő Fabio Quartararót leszámítva. A francia nem foglalkozik a többiek problémáival, elég a saját gondjaira odafigyelni.

Fabio Quartararo.

Andrea Dovizioso nemrégiben azt nyilatkozta, hogy Quartararót leszámítva senki sem tud jó eredményt elérni ezzel a motorral - részben okolva a francia világbajnokot a motor versenyképtelensége miatt. 2022-ben még mindig az alacsony végsebességre, illetve a rossz tapadásra panaszkodnak a Yamahás versenyzők.

Utóbbira a jerezi teszten új lengőkarral és új sárvédővel próbált megoldást találni a japán márka, Fabio Quartararo semmi különös változást nem vett észre motorozás közben.
Ugyan Quartararónak is voltak gyengébb futamai - 9. hely az idénynyitón, 8. lett Argentínában vagy 7. helyen futott be Austinban - ennek ellenére a szezon harmadához közeledve vezeti az összetett pontversenyt. Legutóbb másodikként zárt Jerezben, előtte győzött a portugál GP-n. Erős kontraszt a többi hangvillás versenyzővel összehasonlítva, hiszen egymaga 89 pontot szerzett, míg a másik három motoros (Franco Morbidelli, Darryn Binder, Andrea Dovizioso) összesen csak 32-t. Quartararo a hullámvasúthoz hasonlítható idénye miatt meglepődött azon, hogy vezeti az összetettet hat állomást követően. A címvédőt nem különösebben hatja meg márkatársai gyengélkedése, elmondása szerint elég a saját problémáira koncentrálni.

JEREZ DE LA FRONTERA, SPAIN - MAY 01: Francesco Bagnaia of Italy and Ducati Lenovo Team leads in front of Fabio Quartararo of France and Monster Energy Yamaha MotoGP during the race of the MotoGP Gran Premio Red Bull de España at Circuito de Jerez on May

"Már Portugáliát követően meglepődtem, hogy vezetem a pontversenyt. Mandalikát leszámítva nem alakult eddig erősen az idény...nem a 8., 9. helyen szeretnék beérni a célba. Folyamatosan a Top10-ben végzek, a futamokból a lehető legtöbbet ki kell sajtolni, ha tudok akkor szerezzek 4-5 ponttal többet a vártnál. Igaz, a többiek (Yamahások) sokat küzdenek, de ez nem az én problémám."
Hozzátette, minden versenyen a határon kell mennie a jó eredmény elérése érdekében. A következő pár versenyt nézve nem azok a helyszínek jönnek, ahol a Yamaha villoghat. Quartararo számít hasonló küszködésre, mint az év elején, ezért igyekszik kimaxolni az előtte álló időszakot.
"Nem szabad konzervatívan motoroznom. A legtöbbet kell kihozni magamból ezeken a hétvégéken. Austinban 7. lettem, de meg voltam elégedve azzal az eredménnyel. Olyan érzés volt, mintha az 1. helyért küzdöttem volna. Mindenhol a határon kell mennem, mert jönnek pályák, ahol újra szenvedhetünk."
A gyorsaságimotoros-világbajnokság következő futama Le Mans-ban lesz, Fabio Quartararo hazai versenye jön.