Johnny Herbert szerint fontos, hogy a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton őszinte legyen magához és hagyja ott a Forma 1-et, ha eljött az idő

Lewis Hamilton jól kezdte a 2026-os szezont. Legalábbis sokkal jobban, mint az előzőt, amelyben még dobogóra sem tudott állni. A hétszeres világbajnok többször elmondta már, hogy tetszenek neki az új szabályok, jobban fekszik neki az új autó, így egyértelműen optimista a szezont illetően. Ehhez képest most a visszavonulásával kapcsolatban kapott kritikát egy korábbi versenyzőtől.

A Forma-1 vezérigazgatója az új szabályokról és Max Verstappen kritikus nyilatkozatairól beszélt

Videó forrása: SNTV

Lewis Hamiltonnak őszintének kellene lennie saját magával szemben a visszavonulását illetően.
Ezt a korábbi háromszoros futamgyőztes Johnny Herbert mondta, hangsúlyozva, hogy ha úgy érzi, hogy a dolgok nem mennek már olyan könnyen, mint régen, az azt jelezheti, hogy itt az ideje lezárnia a karrierjét.
Herbert arra akart rámutatni, hogy ha úgy érzi, hogy lépéshátrányba került, akkor ne késlekedjen a Forma-1-es pályafutása befejezésével.
Hamiltont lehet szeretni, lehet utálni, de kétségtelen, ő a sportág egyik ikonja. Hét világbajnoki címig jutott akárcsak a másik legenda, Michael Schumacher, és összesen 105 futamgyőzelmet szerzett eddig a karrierje során.
Egy podcastben kérdezték Herbertet és az 1996-os világbajnok Damon Hillt arról, hogy milyen tanácsot adnának Lewis Hamiltonnak.
picture

Japán Nagydíj - Antonelli nyert és vezet az összetettben is

Videó forrása: SNTV

Hill azt mondta, Hamilton épp abból épített karriert, nem is akármilyet, hogy a saját útját járta és nem igazán figyelt oda mások tanácsaira. Véleménye szerint a hétszeres világbajnok most már nyugodtan veheti akár lazára is a dolgokat.
”Miért, szerintetek lehet neki bármilyen tanácsot adni, bármivel kapcsolatban?” – kérdezett vissza Hill.
”Néztük, mit csinál éveken keresztül, és ő nem fogadott el semmilyen tanácsot. Ment a saját feje után, mindent úgy csinált, ahogy ő akarta.”
”Kétségtelen, hogy bizonyított. egyértelműen működött az, amit ő kitalált magának. Ez pedig azt jelenti, hogy most már tényleg azt csinál, amit akar.”
”Annál szerintem kevés idegesítőbb dolog van, hogy kapsz valami tanácsot, amiről nem igazán tudod, hogy a helyes irány-e. Aztán mondjuk hallgatsz az illetőre, megfogadod a tanácsot, de nem jól alakulnak a dolgok. Utána meg foghatod a fejed, miért nem úgy csináltad, hogy te akartad.”
Herbert abban egyetértett, hogy néha fontos, hogy az ember néha saját magára hallgasson. Ugyanakkor, ha abban a helyzetben lenne, ő megfogalmazna valamiféle tanácsot Hamiltonnak.
Ha közel állnék hozzá, valószínűleg azt mondanám neki, hogy legyen őszinte magához.
picture

Viaszba öntik a világbajnokot: Lando Norris is szobrot kap a londoni Madame Tussauds-ban

Videó forrása: SNTV

”Mert eljön a pont, amikor a dolgok nem mennek már olyan könnyen, mint régen, és a versenyképessége valószínűleg nem lesz már ott, ahol korábban volt.”
”Eljön a pont, amikor azt mondod, ”nem vagyok már ott, ahol korábban voltam, eljött az idő, mennem kell”.”
Hill ekkor azt kérdezte Herberttől, hogy szerinte ez az idő tavaly jött-e el Hamilton számára, amikor szenvedett a Ferrarival, még dobogóra sem tudott állni.
”Szörnyű időszak volt számára a tavalyi, sok negatívumot kapott, rengeteg kérdés merülhetett fel benne. De aztán az idén sokkal jobb hangulatban, sokkal jobb mentalitással tért vissza.”
”Szerintem megbékélt azzal, hogy már a karrierje vége felé jár és már nem csinálhatja azokat az ösztönös dolgokat, amiket 20 évesen.”
”A régi nagyoknál is azt láttuk, hogy egy ideig egyre csak fejlődnek, egyre érettebbek lesznek, egyre komplettebb versenyzők” – folytatta Herbert.
”De aztán kapnak egy nagyon jó versenyzőt a következő generációból, Lewis mellett ugye ott van Charles Leclerc, és akkor fontos egy ponton azt mondani, hogy szögre akasztom a cipőt, elmegyek.”
picture

"Semmi köze a teniszhez, de..." Sinner gratulált Antonelli első futamgyőzelméhez a Forma-1-ben

Videó forrása: SNTV

Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
”Persze motivált és folyamatosan tolja ki a határait, de közben teszteli őt Charles. És ez a csata már nem megy olyan könnyen neki, mint régen. Olyankor még könnyű, amikor fenn vagy a hullámok tetején, de aztán eljön az idő, amikor már zuhansz lefelé.”
Az idei pontversenyben egyébként három futam után nyolc pont a különbség Leclerc és Hamilton között a monacói javára.

Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés