Lévai Zoltán nem jutott elődöntőbe a budapesti Eb-n

Publikálva 01/04/2022 - 15:50 GMT+2

A kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában szereplő Lévai Zoltán ritkán látható jelentekkel tarkított negyeddöntős mérkőzésen kikapott bolgár ellenfelétől, így már csak a vigaszági folytatásban reménykedhet a budapesti birkózó Európa-bajnokságon.

Lévai Zoltán

Fotó: facebook

Az Eb-ezüstérmes idősebb Lévai fivér szívizomgyulladása miatti hosszú kihagyása után remek győzelemmel tért vissza, ugyanis az első körben 3-1-re legyőzte a 2017-es világbajnok szerbiai Nemes Viktort.
A következő fordulóban újra nehéz rivális várt rá, az örmény származású Aik Mnacakanyan személyében, aki egy kategóriával lejjebb két világbajnoki bronzérmet is nyert.
Lévai első meccsén a felek egymásnak rontottak a kezdés után, ezúttal viszont egészen szürreális módon másfél méterre megálltak egymással szemben, és a bírák erélyes figyelmeztetései ellenére másfél percig nem voltak hajlandók változtatni harcmodorukon. A szándék egyértelmű volt, mindkét birkózó azt szerette volna, ha először őt intik, mert döntetlennél a később szerzett pont ér sikert. Az érintkezésmentes toporgást már a zsűriasztalnál sem bírták nézni, és a szőnyegbírókat utasították erélyesebb fellépésre. Végül az segített a helyzeten, hogy mindkét sportolót leléptetéssel fenyegették meg, ha nem kezdenek el birkózni.

Ezek után, majd két perccel a rajt után megkezdődött a meccs érdemi része, melyben a bolgárt intették (1-0), aki viszont lentről nagyszerűen védekezett, és megtartotta a minimális különbséget. A pihenőt követően abban lehetett bízni, hogy Lévai az állóküzdelemben jobb lesz és nem intik vissza, ám a bolgár másfél perc küzdelem árán elérte a magyar intését (1-1), majd lentről kiemelte és eldobta (1-3). A hajrában a magyar kötöttfogású ment előre, de nem tudott akciót csinálni, sőt, a legvégén még egyszer beesett a bolgár alá (1-5) és elveszítette a mérkőzést.
A péntek délelőtt érdekelt négy magyar közül így egy sem jutott elődöntőbe, a vigaszági folytatásban pedig Lévai, illetve a nehézsúlyú (130 kg) Vitek Dáriusz bízhat. Kecskeméti Krisztián (63 kg) és Szilvássy Erik (87 kg) kiesett.
A pénteki helyosztós programban (18.00) Dollák Tamara lép szőnyegre az 57 kilogramm egyik bronzérméért.