Világcsúcs a London Maraton női versenyén, a veterán Bekelének megint nem jött össze

Eurosport Magyarország

Frissítve 21/04/2024 - 14:51 GMT+2

London Marathon - Az olimpiai bajnok Peres Jepchirchir nyerte a vasárnap rendezett London Marathont, és a kenyai futó 2:16:16 órás idővel a csak női indulókat felvonultató mezőny világrekordját is megdöntötte.

Fantasztikus világcsúcs Londonban, Jepchirchir 45 másodpercet faragott a női rekordon

Az olimpiai bajnok Jepchirchir rekordidővel győzött a nőknél
A 30 éves atléta a célegyenesben utasította maga mögé közvetlen riválisait, a másodikként záró etióp Tigst Assefát, valamint a harmadikként befutó kenyai Joyciline Jepkosgelt.
A csak női futókból álló mezőnyök maratoni világcsúcsát eddig a szintén kenyai Mary Jepkosgei Keitany tartotta, ő 2017-ben 2:17:01 órás idővel nyert Londonban.
A férfiaknál ugyancsak kenyai sikerrel zárult a londoni verseny, Alexander Mutiso Munyao 2:04:01 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot, mögötte pedig a 41 éves etióp Kenenisa Bekele végzett másodikként. A háromszoros olimpiai bajnok Bekele 14 másodperccel maradt el Munyao győztes idejétől, így változatlanul nem tud maratont nyerni Londonban. A dobogó alsó fokára a brit Emile Cairess állhatott fel, ő több mint két és fél perces hátránnyal ért célba.