Az olimpiai bajnok távolugró nem gondol az elvárásokra, csak egy cél lebeg a szeme előtt

Németh Dániel

Publikálva 26/01/2022 - 17:55 GMT+1

Miltiadis Tentoglou emlékezetes versenyen szerezte meg az első helyet Tokióban, és lett olimpiai bajnok. Ennek megfelelően idén nem csak az ellenfelekkel, de az elvárásokkal is meg kell birkóznia, ő viszont úgy gondolja, a feladata nem változott. Ugyanúgy nagyobbat kell ugrania a többieknél, mint eddig.

Miltiadis Tentoglou - fotó: Andrej Isakovic

Az olimpiai arany után a fedett pályás Eb-n is az éremszerzés a cél.

Miltiadis Tentoglou távolugrót a görög atlétikarajongók meglehetősen egyszerű becenévvel ruházták fel: „az arany”.
Amennyire egyszerű, épp annyira találó.
2018-ban, mindössze 20 évesen, aranyérmet szerzett a berlini Európa-bajnokságon, ezzel ő lett a legfiatalabb görög bajnok a kontinenstorna történetében. Ez volt az első a sorozatban három sikerből: a következő években fedett pályán is győzött, előbb 2019-ben, majd 2021-ben.
2021 során karrierje legnagyobb sikerét is elkönyvelhette a tokiói olimpián megszerzett aranyérmével. Az utolsó sorozatban ugrott 8.41 méter épp elég volt ahhoz, hogy jobb második ugrással átvegye az első helyet a verseny nagy részét az élen töltő Juan Miguel Echevarriától.
A most 23 éves sportoló világranglista-vezetőként kezdi az évet, a szezon első komolyabb tesztjét pedig a március 18. és 20. között rendezett belgrádi fedett pályás Eb testesíti meg.
„Belgrádban csak a 2017-es Balkan Indoor Championshipsen versenyeztem, amelyen 7,48-at ugrottam és negyedik lettem. Azóta nem jártam Szerbiában, idén azonban tervben van a Belgrade Indoor Meeting (a World Indoor Tour sorozat március 7-i állomása), majd utána Belgrádban maradok, hogy felkészüljek a fedett pályás Eb-re.”
„Tisztában vagyok azzal, hogy a szervezők mindent megtesznek, hogy a legjobb körülmények várjanak ránk, és bízom abban, hogy a nézők a helyszínen szurkolhatnak.”
Friss olimpiai bajnokként természetes, hogy a szokásosnál nagyobb nyomás nehezedik rá a következő szezonban, ő azonban mindent megtesz azért, hogy ez ne legyen rá hatással.
„Mindig az eredményeimre koncentrálok, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy a maximumot nyújtsam, és a legjobb eredményt érjem el” – magyarázta Tentoglou, akit azt követően terelt az atlétika felé későbbi edzője, hogy látta a fiatal srácot az utcán parkour-mutatványokat gyakorolni.
„Tisztában vagyok azzal, hogy az elvárások nagyok lehetnek, de nem figyelek arra, amit mások gondolnak vagy mondanak. Az edzőmmel együtt azon dolgozunk, hogy javítsunk a technikámon, az elvárásokról és az esélyesekről viszont nem beszélünk. Az a cél, hogy a lehető legmesszebbre ugorjak. Minden versenyen az éremszerzés a cél.”

Minden nap hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni.