Alpesisí-vb: amerikai arannyal debütált az új csapatszám, Mikaela Shiffrin beállította az éremrekordot

Alpesisí-vb - A Shiffrin-Johnson amerikai páros nyerte a vb-k történetében először megrendezett női csapatkombináció számot a Saalbachban zajló alpesisí-világbajnokságon.

Nyakatekert módon nyerték Shiffrinék a csapatkombináció világbajnoki aranyát - videó

Videó forrása: Eurosport

A vb-n most, az olimpián jövőre debütáló számban - amelyben a páros egyik tagja lesiklásban, a másik pedig műlesiklásban szerepel - Mikaela Shiffrin és a lesiklásban három napja aranyérmes Breezy Johnson kettőse győzött.
Huszonhat kettős indult, országonként több páros is rajthoz állhatott, nem egy olyan nemzet volt, amelynek négy duója versenyzett.
Johnson a lesiklásban negyedik lett, ennek megfelelően a fordított sorrend miatt még hárman hátra voltak, amikor Shiffrin lejött a szlalompályán. Úgy tűnt, hogy nagyon megküzdött a jó időért, a célba érkezéskor átvette a vezetést, és az amerikaiak első számú kettőse végül az élen is maradt, noha Shiffrin műlesiklásban csak a harmadik legjobb volt.
A második helyen a svájciak egyes csapata végzett úgy, hogy Lara Gut-Behrami a gyors számban csupán a 12. időt érte el, Wendy Holdener viszont a leggyorsabbnak bizonyult a szlalompályán.
Harmadikként az osztrákok harmadik számú kettőse végzett hetedik, illetve hatodik eredménnyel.
A Lauren Macuga révén az első futam után élen álló amerikai kettes csapat a negyedik helyre szorult vissza, a lesiklás után második, papíron legjobb német egység pedig Lena Dürr nagy hibája miatt - vissza kellett lépkednie az egyik kapunál - a 17. helyre csúszott hátra.
A világkupában 99-szeres győztes Mikaela Shiffrin hétfőn arról számolt be, hogy november végi bukása óta mentális nehézségekkel küszködik, gyakorlatilag fél az egyik kedvenc számától, az óriás-műlesiklástól, amelyben így el sem indul a vb-n. Korábban úgy volt, hogy kombinációban nem szerepel majd, végül azt mégis vállalta.
A mostani győzelemmel pályafutása 15. világbajnoki érmét - négy ezüst és három bronz mellett a nyolcadik aranyát - gyűjtötte be, amivel beállította az 1934 és 1939 között remeklő német Christl Cranz rekordját. Akkor viszont még évente rendeztek világbajnokságot, nem pedig kétévente, mint most.
Johnson a második vb-elsőségét ünnepelhette.

Eredmények:

női csapatkombináció:
  • 1. Egyesült Államok (Breezy Johnson, Mikaela Shiffrin) 2:40.89 perc
  • 2. Svájc (Lara Gut-Behrami, Wendy Holdener) 0.39 másodperc hátrány
  • 3. Ausztria (Stephanie Venier, Katharina Truppe) 0.54 mp h.
picture

1-es rajtszámmal szerezte meg a lesikló-világbajnoki címet az amerikai síző - videó

Videó forrása: Eurosport

(MTI)
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés