A BRC Racing pilótája kapott egy utólagos áthajtásos büntetést, ami harminc másodpercnek felel meg, így végül a hetedik helyett a 15. helyen zárt, és nem 9, nem csak egy pontot gyűjtött.

Az Eurosport szakkommentátora, Kismarty-Lechner Gábor már a második futam közvetítése alatt jelezte, a fedélzeti kamerás képek alapján Norbi tűnik felelősnek a rajt utáni bowlingért, és végül – sajnos – igaza lett.
Készítettünk az esetről egy rövid elemző videót, amiben megállítva, kikockázva és lassítva is megnézheti, pontosan mi történt.
Pau
Michelisz Norbi 26 pontot gyűjtött a hétvégén - megmutatjuk, milyen volt a két Pau-Arnos-i futam
TEGNAP 13:53
A büntetés következtében Norbi a 11. helyre esett vissza bajnokságban, hátránya pedig kereken 50 pont Yann Ehrlacher mögött. A bajnoki dobogótól viszont csak 25 pontra áll.