Elhalaszthatják az Endurance Világbajnokság katari Prológját
A szervezők tájékoztatása szerint elképzelhető, hogy az Endurance Világbajnokság rákényszerül a szezonnyitó Prológ elhalasztására, miután szállítási problémák miatt a csapatok felszerelése még mindig nem érkezett meg Katarban. A WEC-ben minden szezon elején tartanak egy közös tesztet, amit Prológnak neveznek, és ez kerülhet új időpontra.
WEC 2023 - Portimao (Fotó: Focus Pack Media)
Fotó: From Official Website
A tervek szerint a kollektív tesztet ezen a hétvégén szombaton és vasárnap rendeznék, mindkét nap egy három- és egy négyórás szakasszal, ám a francia sajtóban már tegnap is lehetett olvasni arról, hogy a csapatok egyelőre hiába várják a felszerelés érkezését.
A közel-keleti helyzet újbóli elmérgesedése miatt az utóbbi időben problémássá vált a hajózás a Vörös-tengeren, ahol az Európa és Ázsia közti víziközlekedés jelentős része zajlik.
A WEC konténereit szállító hajókat nemrég tájékoztatták, nem haladhatnak át a Báb el-Mandeben, a Jemen és Dzsibuti között található tengerszoroson.
Vészmegoldásként ezért a rakományt Szaúd-Arábiában, Jeddah-ban tették partra, ahonnan kamionokkal szállítják át Katarba. Ez jó 1500 kilométert jelent, ami számottevő csúszást okoz.
Az Endurance-Info értesülése szerint két lehetséges forgatókönyv merült fel. Az egyik, hogy a Prológ csak szombat délután kezdődik el, egy etappal, aztán vasárnap a tervezett kettőt, hétfőn pedig újabb egy edzést tartanak. A másik, hogy törlik a komplett szombatot, és vasárnap-hétfőn tartják a tesztet.
Az idénynyitó hétvége első szabadedzését csütörtökön rendezik.
A Vörös-tengeren kialakult helyzet nemrég a mostaninál is súlyosabban érintette a Dubai 24h-t, nekik két héttel későbbre kellett tolniuk a versenyt, ami igy a Daytona 24h időpontjára került át, nem kis felfordulást okozva ezzel.
Ilyentől most nem kell tartani; bajnokság szervezője ezúttal 24-48 órás csúszást tart valószínűnek.
FRISSÍTÉS 1:
Az Endurance-Info beszámolója szerint megszületett a döntés, szombat helyett vasárnap kezdődik a Prológ, és a négy etapból hármat hétfőre toltak át.
FRISSÍTÉS 2:
Egy nappal később a francia lap már arról ír, hogy vasárnap nem lesznek edzések, hanem hármat hétfőn, egyet pedig kedden tartanak meg.
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/09/16/image-3aa005a4-b0a3-450b-ba0a-4ec3abe66d16-68-310-310.jpeg)