Lantos András

Publikálva 22/01/2024 - 15:20 GMT+1

Nyilvánosságra hozta 2024-es pilótafelállását az egyik Aston Martinnal induló csapat a WEC-ben idén bemutatkozó LMGT3-géposztályban. Az endurance-világbajnokságon évek óta induló D’Station Racing alaposan felforgatja összeállítását az elmúlt szezonokhoz képest, a csapattulajdonos például már csak a Le Mans 24h-n ül majd autóba.

A drámai és történelmi 100 éves Le Mans egy percben – videó

Ahogy azt a hivatalos WEC-rajtlista közlésekor megtudtuk, a D’Station profi versenyzője az a Marco Sörensen lesz, aki nemrég hosszútávú megállapodást írt alá a brit gyártóval, nem titkolva azt a célját, hogy a formálódó Valkyrie hypercarprojektben is lehetőséget kapjon.
A dán pilóta korábban háromszor volt bajnok a WEC-ben (kétszer a GT Pro-ban, egyszer pedig az GT Am-ben), 2022-ben pedig a Le Mans 24h-n is győzött a kategóriájában (GT Am).
Idén már sem a csapattulajdonos Satoshi Hoshino, sem a csapat ügyvezetője, Tomonobu Fujii nem lesz tagja a vb-csapatnak, bár előbbi Le Mans-ra visszatér.
Ezüst versenyzőnek egy eredményes francia GT-pilótát szerződtettek; a 25 éves Erwan Bastard tavalyelőtt a Sainteloc Racing színeiben a GT4-es Európa-bajnokságot és a francia sorozatot is megnyerte. Tavaly már magasabb szinten, GT3-ban indult, és negyedik lett a GT World Challenge Europe endurance-sorozatában a Silver Cupban.
A kötelező bronz pilóta pozícióját szintén egy francia, a 42 éves Clement Mateu kapta meg, aki komoly GT-s tapasztalatokkal rendelkezik. 31 futamon indult a Porsche Szuperkupában, tavaly pedig teljesítette a Spa 24h-t, ahol negyedik lett a Bronze Cupban.
Rendszeres induló a francia Porsche Carrera kupában, és a GTWC-ben, valamint annak elődjében a Blancpain sorozatban is versenyzett már.
Mateu az idei nyolc versenyből hétre kapott szerződést, Le Mans-ban viszont át kell adnia a helyét Hoshinónak.
A D’Station Racing autójának hivatalos festését később mutatják be.

Csatlakozz az Eurosport magyar nyelvű Viber-csatornájához a legfrissebb sporthírekért, a legmenőbb videókért, játékokért és érdekességekért!