Változások a vízilabdában: mostantól külön rendeznek női és férfi Európa-bajnokságot

Ezentúl külön rendezik a férfi és a női vízilabda Európa-bajnokságot, amelyen megszűnnek a negyeddöntők.

Drámai csatában elődöntős a férfi vízilabda-válogatott

Videó forrása: Eurosport

A magyar szövetség honlapjának hétfői beszámolója felidézi, hogy tavaly azért rendezték külön a két nem kontinenstornáját - a férfiakét Zágrábban és Dubrovnikban, a nőkét Eindhovenben -, mert az eredeti helyszín, Izrael a háborús helyzet miatt mégsem adhatott otthont a mérkőzéseknek.
A 2026-os Európa-bajnokság rendezési jogát elnyerő szerbek a közelmúltban jelezték, hogy legszívesebben csak a férfiak viadalát tartanák meg, és ezt végül az európai szövetség (EA) el is fogadta. A belgrádi torna dátuma 2026. január 10-25.
A jövő évi női kontinenstornának még nincs házigazdája, de az biztosnak tűnik, hogy a mérkőzéseket nyáron rendezik. A férfitorna 16 napos, a női a tervek szerint 11 napos lesz.
A lebonyolítás új szisztémája szerint a négy darab négyes csoportban két-két eddigi felsőházi együttes kap helyet, és hozzájuk sorsolnak két-két gárdát, amelyek a kvalifikációból érkeznek. A férfiaknál az első három lép tovább a csoportokból, aztán az A-C és a B-D ág továbbjutói két hatos csoportban folytatják - és viszik magukkal az egymás elleni eredményeket -, és ott megmérkőznek a másik csoportból érkező három riválissal. Innen viszont már csak az első kettő játszhat az érmekért, vagyis megszűnik a negyeddöntő.
A nőknél a csoportokból csak az első kettő lép tovább és a másik ág két továbbjutójával mérkőznek a négyes középdöntős csoportban, majd az elődöntő és a döntő következik.
MTI
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés