Varga Dániel irányításával először győzte le az OSC a Vasast, ráadásul idegenben

Frissítve 02/02/2023 - 12:16 GMT+1

A Genesys OSC Újbuda 9-7-re nyert az A-Híd VasasPlaket vendégeként a férfi vízilabda OB I alapszakaszának szerdai rangadóján. Helyszíni tudósításunk a Komjádi uszodából Manhercz Krisztián és Konarik Ákos nyilatkozatával.

Manhercz Krisztián lövésre készül © Vasas Attila/Vasas Vízilabda

Fotó: facebook

Fontos meccset nyert meg az OSC a közvetlen riválisa, a Vasas otthonában.
Varga Danival most már két és fél éve dolgozunk együtt, ez az első Vasas-meccs, amit meg tudtunk nyerni. Ez nagy öröm.
Az OSC vezére, Manhercz Krisztián nyilatkozta ezt nekünk a Vasassal győztesen megvívott parti után.
Nagy örömünkre kettős rangadóra került sor szerda este a Komjádiban. Minden héten el tudnánk ezt viselni, nagy kár, hogy szezononként alig van ilyen alkalom. Ehhez képest kevesen voltak a lelátón mindkét meccsen, az FTC-Szolnokon is.
Amelyek közül az elsőn a második félidőben jobban játszó és kevesebbet hibázó OSC behúzta a Vasassal vívott rangadóját. Kellett ehhez az is, hogy Manhercz a négy gólja mellett remekül irányítsa a csapatát, hogy Lévai Márton masszív kapusteljesítményt nyújtson (55%). Akár az is, hogy Varga Dániel nagyobbik fia, Milán egy dobbal szurkoljon édesapja sikeréért.
A hazaiaknál Konarik Ákos csak egy lövését hibázta el a négyből, Branislav Mitrović révén ott is remek védéseket láthattunk (55%), és játékban is sokat javultak Erdélyi Balázsék a decemberben és januárban mutatotthoz képest, a hajrában elkövetett hibák miatt nem tudtak pontot szerezni.
Az OSC bő másfél hete meglepetésre kikapott otthon az Egertől, azóta viszont ikszelt a Juggal a Bajnokok Ligájában, nyert Szolnokon és a Vasas medencéjében is.

Manhercz győzelemre vezette az OSC-t © Krsto Vulović

Az újbudaiaktól a pazarul játszó Manhercz Krisztiánt kértük értékelésre:
"Volt egy gyengébb periódusunk a második negyedben. Addig fej-fej mellett haladt a két csapat, és még ha csak 5-4 is volt a félidő, úgy éreztem, hogy a Vasas jobban kontrollálja a mérkőzést. Nüanszokon múlott. Több volt nálunk fontos pillanatokban egy-egy védés, blokk, labdaszerzés, gól, ami eldöntötte a meccset. És bár kettővel nyertünk, ez egy egygólos mérkőzés volt.
Ez a zsinórban szerzett kétszer három pont fontos a magyar bajnokság szempontjából, és ezt nehezebb kompenzálni, mint a Bajnokok Ligáját, ahol a Jug ellen 9-7-es előnyről játszottunk döntetlent. Sikeres egy hetet tudhatunk magunk mögött.
Végre volt egy olyan mérkőzésünk, amelynek az utolsó négy percében mi voltunk a jobbak. Sokszor elmondjuk, hogy ezt is tanulni kell, mert elment ezen a Magyar Kupa-döntőnk, az első bajnoki Fradi-meccsünk, a Jug elleni mérkőzésünk is. Ha ezek megvannak, teljesen másképp értékeljük a jelenlegi OSC-t, pedig csak két-három percekről beszélünk. Ezekben kell tudnunk fejlődni, és akkor tényleg nagyon szép célokért küzdhetünk a szezon végén."

Konarik Ákos három gólja nem volt elég a Vasas sikeréhez © Vasas Attila/Vasas

Fotó: From Official Website

A Vasas egyik legjobbja Konarik Ákos volt, ő így nyilatkozott honlapunknak:
"Ha ki lehet kapni ilyen meccsen, akkor úgy gondolom, hogy ilyenen ki lehet. Értelemszerűen soha nem úgy ugrunk vízbe, hogy ki akarunk kapni, de fontos azt nézni, hogy milyen mélyről indultunk, és hol tartunk most. Ma ez még fájni fog bőven, de holnaptól meg a pozitív oldalát kell nézni. Abban kell fejlődnünk, hogy az utolsó negyedben meg kell tanulnunk nyerni. Ezen múlt, az ilyen egygólos meccseket meg kell tanulni a végén megnyerni. Pedig voltak helyzeteink, csak ezeket nem tudtuk belőni. De a játék képe pozitív, és ez fontos."
E.ON férfi vízilabda OB I, 12. forduló:
A-Híd VasasPlaket - Genesys-OSC Újbuda 7-9 (2-2, 3-2, 1-3, 1-2)
Gólszerzők: Konarik 3, Erdélyi, Nagaev, Sedlmayer, Ranđelović, illetve Manhercz K. 4, Burián 2, Salamon, Dala, Angyal

Minden reggel hírlevelet küldünk az olvasóinknak, amiben az előző nap legfontosabb sporthíreit, az elemzéseinket és persze sok más érdekességet is megmutatunk. Az Eurosport hírlevelére ezen a linken lehet feliratkozni!