Sima győzelemmel folytatta szereplését Japán ellen a magyar női vízilabda-válogatott a világkupán

Női vízilabda-vk - A magyar válogatott 16-12-re nyert a japán csapat ellen a Rotterdamban zajló divízió I-es világkupa selejtezőtornájának szombati második fordulójában. Hajdú Kata hat góllal járult hozzá a sikerhez.

Több mint egy rózsaszín trikó – A 2026-os Giro d’Italia minden szakasza élőben az Eurosporton!

Videó forrása: Eurosport

Cseh Sándor a vk második mérkőzésén bizalmat szavazott az amerikaiak elleni összecsapást kihagyó Horváth Zsófinak és Hetzl Adrienn-nek is, előbbi pályafutása során először ugrott medencébe válogatott mérkőzésen.
Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, a japánok nem okoztak igazán gondot a magyaroknak, kellemetlen stílusuk miatt ugyanakkor rengeteg kellett úszniuk a játékosoknak.
A magyar csapat végül a hat gólt szerző Hajdú Kata vezérletével magabiztosan nyert és készülhet a spanyolok elleni összecsapásra.
Cseh Sándor szövetségi kapitány együttese - amely pénteken kikapott az amerikaiaktól - vasárnap az olimpiai bajnok spanyolok ellen zárja a csoportkört.
A kvartettből az első kettő - biztos szuperdöntősként - az 1-4. helyért folytatja, a harmadik és negyedik helyezettek pedig az 5-8. pozícióért küzdenek, és ennek a csoportnak a győztese is csatlakozik még a vk-döntő mezőnyéhez. Amennyiben az ausztrálok - a szuperdöntő házigazdái - az első öt között végeznek, akkor a hatodik hely is továbbjutást ér.
"Ezt a mérkőzést kétféleképpen lehetne elemezni, leginkább nekem, mert egy kívülálló nyilván csak az első verziót látja, azt, hogy ez borzasztó volt. Nekem viszont nagyon jó is. Ez egy ilyen nap volt, kihagytunk egy csomó ötöst, ziccereket, ugyanakkor meg a felétől érződött, hogy ez ilyen szenvedős meccs lesz, el kell kezdeni játszani, és ez nekem sokkal több információt adott, sokkal több játékosról tudtam meg tulajdonságokat, mintha ez egy nagyon sima mérkőzés lett volna" - nyilatkozta a magyar szövetségnek Cseh Sándor.
A kapitány megjegyezte, jelenleg nincs egy topcsapat szintjén a válogatott: "Lehet, hogy ez attól van, hogy ma sok fiatal van, akik fontos pozícióban játszanak, és azt érzem, nekünk azért több hét kell, amíg mentálisan és fizikálisan felkészülünk egy tornára, hiszen többen is más poszton játszanak a klubjaikban, és ez az együtt töltött idő ezúttal hiányzott. Most ez a helyzet, további küzdelmes napok várnak ránk, örülünk, ha újabb meccseket tudunk nyerni, de talán ennél is fontosabb, ha találunk még két-három-négy játékost a folytatáshoz."

Eredmény:

Női világkupa, selejtező, 2. forduló:
  • Magyarország-Japán 16-12 (5-4, 4-3, 3-2, 4-3)
a magyar csapat gólszerzői: Hajdú 6, Varró 4, Lendvay 3, Faragó, Vályi, Szilágyi 1-1
(MTI)
Borítókép: MVLSZ/Kovács Anikó
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés