Öt-ötgólos Burián és Vadovics, kiállított Szivós, büntetőpárbaj - thriller lett a Vasas-Honvédból

Frissítve 17/11/2023 - 17:31 GMT+1

A Honvéd nagy meccsen, háromgólos hátrányból négygólos előnyt faragva, végül ötméteresekkel nyert a címvédő Vasas otthonában a férfi vízilabda Eurokupa csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában. Helyszíni tudósításunk a Komjádi uszodából az ötgólos Burián Gergely, az extra centermunkát végző Fejős Róbert, és a remekül védő, két büntetőt is hárító Farkas Domonkos nyilatkozatával.

Bedő Krisztián olykor támaszt nyújtott az ötgólos Vadovics Viktornak © Vasas Attila/Vasas

Fotó: From Official Website

Burián Gergely, Fejős Róbert és Farkas Domonkos értékelte az Eurosportnak az őrült meccset hozó Vasas-Honvéd rangadót.
Tényleg egy thriller volt
A Honvéd remekül védő kapusa, Farkas Domonkos nyilatkozta ezt honlapunknak a csütörtök esti őrült Vasas-Honvéd Eurokupa-meccs után.
Elég csak a négy negyed részeredményeit megnézni: 4–1, 1–5, 3–6, 7–3. Egyik ámulatból eshettek a másikba a két csapat szurkolói, az egyik táborhoz sem tartozók pláne.
Ha már itt tartunk, furcsa volt látni, hogy a Komjádi uszodában külön biztonsági emberek őrizték szorosan a vendégdrukkerek szektorát (hogy kiktől védték őket, rejtély), ahol szinte csak és kizárólag a Honvéd játékosainak családtagjai foglaltak helyet, olyan "félelmetes" alakok, mint a nemrég a honlapunkon méltatott honvédos tehetség, az U15-ös Európa-bajnok válogatott kapitánya, a 14 éves Pintér Noah, és édesapja.
Na, de vissza a medencéhez. Októberben a Vasas kiemelkedő játékkal 11-3-ra nyert a Honvéd otthonában az Eurokupa magyar rangadóján. Ehhez képest főleg dicséret illeti a hullámvölgyből ezzel a játékkal talán kilábaló Szivós Márton csapatát, hogy győzelemmel távozott a Komjádiból.

Burián Gergő megint remekelt a Honvéd ellen © Vasas Attila/Vasas

A Konarik Ákost sérülés miatt nélkülöző Vasas által 4-1-re hozott első nyolc perc után nem ez lett volna az első tippünk, de a Kardos Gergelyt és Hessels Sebastiant a lelátón hagyó Honvéd (amelynek kispadján az amúgy príma mezőnyjátékos, Kevi Bendegúz ült végig kapussapkában) a második felvonásban átvette a vezetést, néggyel is ment, és onnan már ki se engedte a kezéből. Egészen az utolsó másodpercig.
A megint nagyot játszó Burián Gergő vezérletével, az ő utolsó másodperces, fórból szerzett találatával egyenlített a Vasas. Szivós Marci olyan hevesen reklamált, hogy piros lapot kapott. Az egyik játékvezető a medencetérből is ki akarta őt zavarni.

Nyilas Misi pakkot, Szivós Márton piros lapot kapott © Vasas Attila/Vasas

A büntetőpárbajban a Honvéd Farkas Domonkos két hárításával és hibátlan lövőteljesítménnyel volt a jobb, a Vasas egy, a Honvéd két ponttal gazdagodott.
Csapatként talán a Honvéd nyújtott jobb teljesítményt, miközben a Vasas pólósai is mentek előre, mint a meszes. Mindkét oldalon akadtak kiemelkedő teljesítmények, emitt az emberelőnyben a figurákat háromszor is befejező Batizi Benedek, az ötgólos Burián és a négyszer eredményes Strahinja Rašović emelhető ki.
Amott pedig a kapuban villogó, a büntetőpárbajban két hazai ötméterest is hárító Farkas Doma, az emberelőnyöket, büntetőt kiharcoló, centerakciógólt szerző Fejős Róbert, a talán eddigi legjobb honvédos meccsét produkáló, támadásban szárnyaló Szépfalvi Gergely, és persze az ötgólos Vadovics Viktor nyújtott extrát.
A meccs azért is lett különleges, mert szombaton délután ismét lesz egy Vasas-Honvéd parti, megint a Komjádiban, de akkor már a magyar bajnokságban. Kihagyhatatlan programnak ígérkezik, pláne egy ilyen meccs után.

Batizi Benedek három gólt is szerzett © Vasas Attila/Vasas

A Vasasból az ötgólos Burián Gergőtől kértünk értékelést:
"Ahhoz képest, hogyan alakult a meccs képe, nekünk az egy pont fontos. Az első negyed tök jó volt, aztán ők vezettek hárommal és néggyel is, majd olyan periódus is akadt, amikor a Honvéd kapuba beállós védekezése ellen nem tudtunk mit csinálni, le is fordultak belőle. A védekezésünkön javítani kell, mert rosszul nézett ki, hogy a negyedik negyed elején 12-8 volt oda.
A támadás is akadozott néha, de a védekezéssel kell megnyerni a meccseket, amit már többször meg is mutattunk. Ebből a negyedből azt kell megragadni, hogy az utolsó nyolc percben visszajöttünk, kiegyenlítettünk, tudtunk egymásért küzdeni jó csapatmorállal. Az benne van, hogy ötméteresekkel kikapunk (még nem nyertem felnőtt pályafutásom során büntetőpárbajt)."
Ezek után vajon milyen meccset vár szombaton Burián?
"Pihenünk kicsit, ezt a meccset ki kell elemezni, szombaton teljesen más mérkőzésre számítok, a magunk részéről nyilván sokkal keményebb védekezésre. Nincs sok időnk, de ez nem feltétlenül baj, kijöhetünk ebből jól is. Bár ezt nem mondtuk ki, de a szombati egy fokkal fontosabb meccs a Honvédnak meg nekünk is. Lehet, hogy a Honvéd és mi is tartalékoltunk."

Vajon Burián szombaton is megszórja a Honvédot? © Vasas Attila/Vasas

A Honvédból először Farkas Domonkostól szereztünk nyilatkozatot:
"Elment 4-1-re a Vasas, aztán nagyon jó második negyedet tudtunk csinálni, átvettük a vezetést, később már néggyel is vezettünk. Az utolsó negyedben hiányzott tőlünk valami, talán a rutin, hogy lezárjuk a meccset.
A Vasas szépen játszva, a fórjait belőve feljött, a klasszis légiósok megvillantak. Pozitívan tudom értékelni ezt a meccset, mert számunkra az eredménynél is fontosabb, hogy épüljünk, és olyan mérkőzéseket játsszunk, amelyekből erőt tudunk meríteni."
Farkas így várja a szombati folytatást:
"Ennél pedig nem lehetett volna jobb felkészülés a szombati, Vasas elleni back to back bajnokira. Így is akadt rengeteg hiba, de egy nagyon jó szombati meccsre van kilátás."
A Honvéd 23 éves kapusa nemrég válogatott összetartáson is járt, erről is kérdeztük:
"Nagy megtiszteltetés, hogy ott tudtam lenni. Nagyon jól éreztem magam, a munka eredményének látom ezt. Megtisztelő, hogy gondoltak rám, azon fogok dolgozni, hogy a Honvédban minél jobban menjen a játék, és akkor lehet reménykedni, hogy a jövőben is érkezik meghívó."

Farkas Domonkos jól védett a Honvéd kapujában © Vasas Attila/Vasas

A Honvéd csapatkapitánya, Fejős Róbert is nyilatkozott honlapunknak:
"Nézhetjük úgy is, hogy félig üres, vagy félig tele a pohár. Csúnyán hangzik, de előbbi az igaz, mert itt hagytunk egy pontot, az ötméteres-párbaj megnyerésével két ponttal megyünk haza. Talán először láttam a csapaton egy teljes meccsen ebben az idényben - ami tavaly végigkísérte a szezonunkat - az egymásért küzdést és akarást. Ez vitt most minket végig előre az eredménytől függetlenül."
Fejős jó meccset vár szombaton is:
"Szombaton brusztos meccsre számítok, a bajnokságban először fogunk találkozni a Vasassal, ami ez Eurokupában történt az eddigi két, egymást elleni mérkőzésünkön, ilyen szempontból lényegtelen. Nem kell kiköltöznünk a Komjádiból, mert jövünk ide megint. Teljesen más mentalitású meccsre számítok, a Vasas biztosan készülni fog a védekezésünkre, nekünk is ki kell videóznunk az ő védekezésüket. Kemény, de jó meccset várok."
A 29 esztendős center a hét elején a válogatottal készülhetett, erről is kérdeztük:
"Nem mondom, hogy nincs bennem plusz motiváció azért, mert Varga Zsolt behívott engem. Nagyon örültem neki, olyan plusz motivációt adott, ami végig fog kísérni ebben az évadban."

A Vasas-tábor sem volt elégedett a játékvezetők munkájával © Vasas Attila/Vasas

Férfi vízilabda Eurokupa, B-csoport, 4. forduló:
A-Híd VasasPlaket – Endo Plus Service-Honvéd 15–15 (4–1, 1–5, 3–6, 7–3) – ötméteresekkel 1-4
gólszerzők: Burián 5, Rašović 4, Batizi 3, Dedović 2, Zerinváry 1, illetve Vadovics 5, Ekler Zs., Ekler B., Szépfalvi 2-2, Simon, B. Hessels, Sugár, Fejős 1-1

Csatlakozz az Eurosport magyar nyelvű Viber-csatornájához a legfrissebb sporthírekért, a legmenőbb videókért, játékokért és érdekességekért!