Bíró Attila: A spanyolok elleni vereség fontos tapasztalat a párizsi olimpiára

Publikálva 05/09/2022 - 21:47 GMT+2

Bíró Attila szövetségi kapitány bár nem elégedett az Európa-bajnoki negyeddöntőben vereséget szenvedett női vízilabda-válogatott teljesítményével, de fontos tapasztalatnak nevezte a párizsi olimpia felé vezető úton.

Bíró Attila

Fotó: MTI

Vízilabda Eb - Bíró Attila: fontos tapasztalat Párizs felé

"A kezdés meghatározta a mérkőzés további képet, mert 2-0-s vezetés helyett 3-1-es hátrányban voltunk. Egy spanyol csapatot végig üldözni rengeteget kivesz a játékosokból, kétszer így is visszajöttünk a meccsbe" - fogalmazott a magyar szakvezető, aki a sok bekapott centergólban látta a vereség elsődleges okát, de hozzátette azt is, hogy a spanyolok fiataljai vagányabbak és ügyesebbek voltak.
Bíró úgy vélte, hogy összességében ebben a több kulcsemberét, így Keszthelyi Ritát és Rybanska Natasát nélkülöző fiatal csapatban is több volt, ezért nem lehet elégedett. Viszont szerinte fontos tapasztalatot jelent a 2024-es párizsi olimpia felé haladva, hogy már az első meccset meg kell nyerni, illetve nem szabad kétgólos előnyről kikapni az utolsó két és fél percben. A szakember a görögök elleni nyitótalálkozóra utalt, amelynek megnyerésével jóval könnyebb ellenfél jutott volna a csapatának a nyolc között.
"Három centergólt nem lehet kapni egy meccsen, eddig az egész Eb-n talán egy ilyet kaptunk. A másik probléma, hogy a félidőig nyolc kapura lövésünk volt, ami nagyon kevés. Az olimpiai elődöntőben mindenki lőtt a spanyolok ellen, most az ellentettje volt, nehéz megtalálni az arany középutat" - értékelt Leimeter Dóra, aki szerint az 5-8. helyért sorra kerülő két mérkőzés is segítheti a csapat jellemfejlődését.
A góllövőlistát vezető, de ezúttal csupán egyszer eredményes Gurisatti Gréta úgy fogalmazott, nem a legjobb formában érkeztek erre a kontinensviadalra, de arra büszke, hogy az első két napon kapott pofonokból felállt az együttes. Azt hangsúlyozta, hogy a mostani eredményektől függetlenül ez egy jó csapat, a fiatalok számára pedig egy lecke volt ez a szereplés.
"Mindenkinek vannak mumusai, mi például a hollandokat szoktuk rendre elverni a sorsdöntő meccseken. A spanyolok esetében mi a centereket nem tudtuk semlegesíteni, illetve ezúttal vagy három nagyon távoli, tízméteres gólt kaptunk" - válaszolt az MTI érdeklődésére Gurisatti, hogy nagy világversenyeken az utóbbi időben miért marad alul a magyar csapat a spanyollal szemben, amely az olimpiai és a 2020-as Eb-elődöntőben is felülkerekedett a mostani diadala előtt.
A magyarok az 5-8. helyért szerdán a franciák ellen folytatják szereplésüket a spliti Eb-n.