A negyeddöntős vereség után a Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter négyes a spanyolokkal találkozott és meglepően simán, 45-27-re kikapott, miután mind a négy magyar vívó mínusszal zárt. A helyosztón az oroszok következtek, akik ellen az együttes végig vezetve 45-38-ra győzött.
Férfi párbajtőrcsapat, 19 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Izrael 38:32 (Imre +7, Rédli +3, Boczkó -4).
Negyeddöntő: Magyarország-Ukrajna 34:45 (Imre -1, Rédli -1, Boczkó -9).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Spanyolország 27:45 (Imre -2, Boczkó -3, Somfai -5, Rédli -8).
A 7. helyért: Magyarország-Oroszország 45:38 (Boczkó +9, Imre +4, Somfai -6).
Végeredmény: 1. Franciaország, 2. Észtország, 3. Svájc, …7. Magyarország (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter).
Tokyo 2020
A vívás evolúciója
09/04/2021 08:44
Női kardozóink is hetedikek lettek
Az olaszoktól elszenvedett negyeddöntős vereség után először a németekkel találkozott a Garam Nóra, Márton Anna, Mikulik Júlia, Várhelyi Anna összeállítású csapat. Az első két asszó után még négy tussal vezetett, de végül nyolccal kikapott, ami azt jelentette, hogy utolsó mérkőzését a hetedik helyért vívhatta a spanyolok ellen.
Ebben a párharcban a mieink számítottak esélyesnek, és a verseny eredményközlő honlapja szerint simán érvényesítették is a papírformát, hét tusnyi különbséggel győztek.