🏊 Vizes vb 2022 - Gálicz Péter bronzérmes 25 kilométeren - élő közvetítés a vizes vb-ről

Frissítve 30/06/2022 - 20:38 GMT+2

Folytatódik a magyarországi vizes világbajnokság, a nyíltvízi úszók küzdelmeivel kezdődött a csütörtöki program. Folyamatosan frissülő cikkünkben a vizes vb legfontosabb eseményeit követhetetitek csütörtökön is!

Gálicz Péter a frissítőponton a férfi nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyén a vizes világbajnokságon a budakalászi Lupa-tavon 2022. június 30-án. MTI/Szigetváry Zsolt

Fotó: MTI

Továbbra is hibátlanok a kínaiak műugrásban

A szám tokiói ezüstérmese harmadszor állt a dobogó tetején Budapesten, mivel szinkronműugrásban, valamint 3 méteren is győzött korábban. A második helyen a brit Jack Laugher végzett, ő 3 méteren harmadik, szinkronműugrásban pedig második volt a Duna Arénában. A dobogó harmadik fokára a kínai származású, de már ausztrál színekben versenyző 34 éves veterán, Li Shixin léphetett fel, aki 2011-ben és 2013-ban világbajnok volt ebben a számban, akkor még szülőhazájának szerezve dicsőséget. Eredmények: műugrás, férfi 1 m,

világbajnok: Vang Cung-jüan (Kína) 493,30 pont

2. Jack Laugher (Nagy-Britannia) 426,95

3. Li Shixin (Ausztrália) 395,40

Óriási fölénnyel győzött a kínai toronyugróduó

Csen Ju-hszi és Csuan Hung-csan minden sorozatban szinte hibátlanul ugrott, így végül közel 70 ponttal utasította maga mögé a második amerikai kettőst.
A verseny az aranyérem szempontjából izgalommentesen alakult, a második helyért viszont óriási volt a küzdelem. Végül Delaney Schnell és Katrina Young 0,72 ponttal előzte meg a malajziai Pandelela Pamg, Nur Dhabitah Sabri kettőst. A döntő igazi vesztese viszont nem a malajziai, hanem a japán duó volt, mely csupán 1,56 ponttal maradt el az amerikaiaktól, ennek ellenére még a dobogóról is lecsúszott.

Eredmények:

női szinkrontoronyugrás:
világbajnok: Kína (Csen Jü-hszi, Csüan Hung-csan) 368,40 pont
2. Egyesült Államok (Delaney Schnell, Katrina Young) 299,40
3. Malajzia (Pandelela Pamg, Nur Dhabitah Sabri) 298,68

17:28 Elsőként az olimpiai bajnok Egyesült Államok válogatottja jutott döntőbe

Az elmúlt három vb-n győztes amerikaiak már az első másfél negyedben eldöntötték a mérkőzést, ugyanis 5-0-ra elhúztak. A címvédő végül az összes játékrészt megnyerte, így könnyedén került sorozatban negyedik fináléjába. A tengerentúliak kapujában Amanda Longan 73 százalékos hatékonysággal védett. A másik elődöntőben a házigazda magyar válogatott Hollandiával csap össze 21 órától.

Eredmény: Egyesült Államok-Olaszország 14-6 (3-0, 3-2, 4-1, 4-3)

15:32 A spanyolok az ötödik helyért folytatják

A spanyol női vízilabda-válogatott az ötödik helyért folytatja szereplését a Margitszigeten. A legutóbbi vb-n ezüstérmes együttes a csütörtöki helyosztón a franciákat győzte le simán, 13 góllal. A spanyolok az ausztrál-görög összecsapás győztesével csapnak össze szombaton. Eredmény: Spanyolország-Franciaország 18-5 (3-1, 3-2, 5-1, 7-1)

12:43 Rohács Réka nyolcadik 25 kilométeren

Rohács Réka a nyolcadik helyen végzett a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében csütörtökön a Lupa-tavon rendezett világbajnokságon. A 22 éves magyar versenyző 5:26:28.6 óra alatt teljesítette a távot. A női versenyt elképesztő befutó után célfotóval a brazil Ana Marcela Cunha nyerte, ezzel megszerezte ebben a számban az ötödik világbajnoki címét.

A nyolcadik helyen végzett Rohács Réka a célban a női nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyén a vizes világbajnokságon a budakalászi Lupa-tavon 2022. június 30-án. MTI/Szigetváry Zsolt

Fotó: MTI

12:17 Gálicz Péter bronzérmes 25 kilométeren

Gálicz Péter bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében csütörtökön a Lupa-tavon rendezett világbajnokságon.
A szám másik magyarja, Kalmár Ákos - aki első világversenyén szerepelt ebben a szakágban - a nyolcadik helyen zárt.
A 22 éves Gálicz a magyar küldöttség negyedik érmét szerezte a hazai rendezésű vizes világbajnokságon. A medencés úszók között Milák Kristóf 100 és 200 méter pillangón diadalmaskodott, a Lupa-tavon pedig a magyar váltó második lett.
A férfiak 25 kilométeres számát az olasz Dario Verani nyerte, miután lehajrázta a legutóbbi két világbajnokságon aranyérmes francia Axel Reymondot.

nyíltvízi úszás (Lupa-tó):
  • férfi és női 25 km 7.00 (Gálicz Péter, Kalmár Ákos, Rohács Réka)

Rohács Réka, a második helyezett magyar váltó tagja a nyíltvízi úszók csapatversenyén a budakalászi Lupa-tavon 2022. június 26-án. MTI/Szigetváry Zsolt