Rövidpályás úszó-vb: Szabó Szebasztián negyedik 50 méter gyorson, Meilutyte világcsúccsal döntős

Publikálva 17/12/2022 - 12:22 GMT+1

Szabó Szebasztián negyedik lett 50 méter gyorson a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján. A magyar úszó negyedik helyezése mellett akadt pár történelmi úszás is.

Szabó Szebasztián

Fotó: MTI

A győriek 26 éves sportolója - aki szerdán 50 méter pillangón bronzérmet szerzett - egyéni legjobbjától (20.72) nem sokkal elmaradva, az elődöntőben úszott idejénél egy századdal lassabban, 20.84 másodperces teljesítménnyel csapott a célba.
A számot a Kajmán-szigeteki Jordan Crooks nyerte, megszerezve ezzel hazája történetének első világbajnoki címét.

Meilutyte világcsúcsot úszott 50 méter mellen

Ruta Meilutyte világcsúcsot úszott 50 méter mellen a Melbourne-ben zajló rövidpályás világbajnokság szombati elődöntőjében.
Az olimpiai bajnok litván klasszis 28.37 másodperces idővel csapott célba, ezzel majdnem két tizedet (!) faragott abból a rekordból, amelyet a jamaicai Alia Atkinson 2018-ban, a budapesti Duna Arénában úszott (28.56 mp).
Meilutyte a második, aki egyéni világcsúcsot ért el a melbourne-i viadalon, pénteken a kanadai Margaret Macneil 50 méter háton nyert minden idők legjobb eredményével.

Daiya Seto történelmet írt

Történelmi győzelmet aratott Daiya Seto a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság ötödik versenynapján.
A férfi 400 méter vegyesen győztes 28 éves japán versenyző egymást követő hatodik alkalommal nyerte meg a számot, hasonlóra pedig még nem volt példa a sportág történetében. Korábban a brit James Hickman sorozatban ötször győzött 200 méter pillangón 1997 és 2004 között.