Visszavonul a hollandok háromszoros olimpiai bajnok úszója

Publikálva 27/01/2022 - 13:07 GMT+1

Ranomi Kromowidjojo az elmúlt évek egyik legsikeresebb sprintere, néhány hette pedig megdöntötte Hosszú Katinka egyik rekordját is.

Ranomi Kromowidjojo

Bejelentette visszavonulását Ranomi Kromowidjojo, a hollandok háromszoros olimpiai bajnok úszója.

"Az élsportolói pályafutásom véget ért. Az úszás továbbra is a szenvedélyem marad, de már nem profi szinten" - írta Instagram-oldalán a 31 éves sportoló, aki 2008-ban Pekingben a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként lett először olimpiai bajnok, négy évvel később Londonban, 50 és 100 méter gyorson diadalmaskodott.
Kromowidjojo nagymedencében három világbajnoki címet nyert, 25 méteres medencében pedig decemberben az Abu-Dzabiban rendezett világversenyen Hosszú Katinka rekordját megdöntve lett minden idők legeredményesebb női úszója 27 világbajnoki éremmel.
Kromowidjojo rövid pályán továbbra is világcsúcstartó 50 méter gyorson, 22.93 másodperces idejét még 2017-ben Berlinben úszta.